web analytics

«

»

Tomograf #03 – Poczytaj mi ciociu

Najsłynniejszy polski pedagog i wychowawca

Najsłynniejszy polski pedagog i wychowawca

Mijają latka, oj mijają szybko… Zwłaszcza starsi doktorzy (a z biorących udział w nagraniu, jestem najmłodszy xD ) poczuli powiew nostalgii. Za dawnych czasów… za dawnych czasów też czytaliśmy na potęgę! Na fali wspominek powstał ten oto, trzeci już odcinek Tomografu, skupiający się wokół lektur z dzieciństwa.

O czym dokładnie rozmawiamy? Długo by wymieniać, lista którą przygotował Randall wydawała się nie mieć końca, a obok klasycznych bajek Andersena, powieści Szklarskiego, Maya, Carrolla, Nienackiego, fantastyki spod znaku Tolkiena i Lewisa znalazły się też komiksy Papcia Chmiela i seria o Szninklu. Dodatkowo, pod koniec znajdziecie też krótszą rozmowę na temat współczesnej młodzieży, która książką gardzi. Moim zdaniem jest to twierdzenie na wyrost, ale więcej znajdziecie w podcaście.

Tradycyjnie też opowiemy o naszych zeszłotygodniowych lekturach – spis treści znajdziecie na końcu notki. Do tego dowiecie się (lub nie) jakiej książki nie napisał Zajdel, kto uczył Karnasia czytać, i ile wynosi wyporność kartonowej łodzi podwodnej. Zapraszam do komentowania, w tym podrzucania nam sugestii, i jak zwykle życzę miłego słuchania!

Badanie przeprowadzili dr Karnaś, Randall, wujo i Jarod.

 

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

Spis treści:

2:15 – Karnaś o Smoku na Granicy Gordona R. Dicksona

5:48 – wujo o Domie na Wyrębach Stefana Dardy

8:30 – jw. o Cylindrze van Troffa Janusza A. Zajdla

12:10 – jarod o Opowieściach Greckich Davida Gemmela

18:35 – Randall o Panie Mercedesie Stephena Kinga

26:50 – Temat odcinka: Lektury naszego dzieciństwa

1:34:55 – subtemat: Dlaczego spada czytelnictwo wśród młodzieży.