web analytics

«

»

Tomograf #40 – Tomograf Go!

Tomograf #40 - Tomograf Go!

Tomograf #40 – Tomograf Go!

Witamy i zapraszamy do odsłuchu czterdziestego – jubileuszowego – odcinka naszego podcastu, który tym razem zdominowany został przez gry i granie mobilne. Nie zdziwi Was pewnie obecność “gry” POKEMON GO – fenomenu ostatnich tygodni, z którym postanowił się zapoznać Dr Karnaś. Miarę jego poświęcenia najlepiej zobrazuje fakt, że biedny doktorzyna nie posiada nawet telefonu, który umożliwiłby mu granie w najpopularniejszą grę tego lata. Czego się jednak nie robi, żeby złapać je wszystkie i w podcaście dowiecie się, jak sobie z powyższym problemem doktór Karnaś poradził był. Oprócz POKEMON GO pogadamy też o DOBRYCH grach na urządzenia mobilne. Dr Konsolite po dwóch tygodniach zabawy z IRON MAIDEN: LEGACY OF THE BEAST nie mógł nie podzielić się z Wami radosną nowiną, że są jeszcze na tym świecie gry, w których mikro-transakcje nie przeszkadzają. Dr Randall w charakterystycznym dla siebie stylu łączącym pomieszanie z poplątaniem opowie o dwóch kolejnych DOBRYCH grach na komórki – 10.000.000 i YOU MUST BUILD A BOAT, z którymi powiązany jest też mini-konkurs, w którego szczegóły wprowadzi Was poniżej Dr Konsolite. Ów też, na zakończenie podcastu, wyrazi swą opinię o nowej grę twórców LIMBO, zatytułowaną INSIDE. Koniec końców zwieńczony zostanie tryskaniem entuzjazmem ze strony doktora Konsolki na wieść o pojawieniu się nowej, ekhm… konsolki – NES CLASSIC EDITION. Zapraszamy do słuchania, komentowania zawartości podcastu, jak i wyrażania Waszych opinii na omawiane w nim tematy. Miłego odsłuchu!

* * *

SPIS ZAWARTOŚCI (NA SPECJALNE ŻYCZENIE NASZYCH SŁUCHACZY RĘKĄ RANDALLA SPORZĄDZONY) ;-)

1. O “grze” POKEMON GO i Karnasia z rozszerzoną rzeczywistością przygodach – 00:00:26
2. O grze IRON MAIDEN: LEGACY OF THE BEAST najlepszej aplikacji mobilnej do trenowania headbangingu – 00:18:16
3. O grze 10.000.000 i o tym, ile milionów zdołał zgarnąć Randall – 00:24:04
4. O grze YOU MUST BUILD A BOAT i o tym, co Was czeka, jak uzbieracie 10.000.000 – 00:29:28
5. O grze INSIDE bardzo krytycznym okiem dr Konsolite – 00:33:28
6. O konsoli NINTENDO MINI Classic – tym samym okiem, co powyżej, ale zdecydowanie krytyki pozbawionym – 00:38:39

* * *

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

 • Hegemon

  Ojej, a mi się Inside bardzo podobało. Brak jednoznacznego zakończenia to dla mnie zaleta, można samemu coś wymyślić. Pojawiają się teorie rozmaite nt. fabuły, np. że gra traktuje o walce z rakiem, albo takie, że po ukończeniu to gracz powinien sobie uświadomić, że sam był kontrolowany przez grę tak jak on kontrolował postacie.

  Od strony mechanicznej gra jest chyba jednak prostsza od Limbo. Zginąłem tutaj mniej razy, nie ma takich draństw, jakie były w Limbo, że musiałeś zginąć, żeby się dowiedzieć gdzie jest pułapka. Zagadki są również chyba prostsze, trudno się zaciąć na dłużej niż kilka minut w jednym miejscu.

  Fabuła i klimat to najmocniejsze strony zdecydowanie. Zgodzę się co do ceny – 20 euro za 3-4 godziny zabawy to trochę dużo. Przy promocji -50% już bardzo polecam.

  Tak na marginesie – trochę za dużo makaronizmów wtrącasz, więcej polskiego by się przydało w wypowiedziach.

  Gier mobilnych komentować nie będę, bo w nie właściwie nie gram.

  • Konsolite

   Dla mnie takie otwarte zakończenia i wolna interpretacja ma sens, gdy wszystko się trzyma kupy. W Inside jest cala masa wątków i mechanik, które pojawiają się znikąd i tylko raz. Sama “Fabuła” jest dość prosta do ogarnięcia, szczególnie jeśli czytało się/oglądało się klasykę SF. Co do formy wypowiedzi – popracuję nad tym ;)

 • kolabor666

  Git odcinek. Fenomenu Pokemon GO i tak nie rozumiem co w tym fajnego Jezuu

 • tara

  Ja już mam 35 Pokemonów

 • zielonykaczuch

  Hej moja siostra łapie Pokemony :) to Nintendo mini ciekawe

 • DrBakier

  Dobrze powrócić z diety niskoinformacyjnej (polecam każdemu) i zastać kilka podcastów do nadrobieniaLD
  Troche zamieszaliście z P GO, to było mniej wiecej tak: google alphabet->niantic->ingress na podstawie którego zbudowano P GO. motyw z rejestracją w australii dotyczył iOsów, na androidzie wystarczyło manualnie zainstalować apk. Pokeversum mnie nie kręci ale wreszcie ktoś pokazał potencjał rzeczywistosci rozszerzonej i tylko czekać aż ktoś inny zrobi to lepiej, nie każda franczyza sie nadaje ale np taki Disney infinity aż się o to prosi.
  Niedawno odświezyłem Limbo,FEZ i Braida – wielkie platformówki pierwszej fali indie. Braid bedzie genialny po wsze czasy, FEZ opiera się głownie na gimmicku z rotacją płaszczyzn i szybko się nudzi natomiast Limbo najgorzej zniosło tą próbe bo poza stylistyką to mechanicznie zwykły platformer z denerwującym otwartym artystowskim zakonczeniem. Martwi mnie że to samo jest w Inside ale gra zbiera fantastyczne oceny i trzeba będzie sprawdzić jak pojawi się w bundlu.

  • Konsolite

   FEZ nigdy mnie nie ruszył, ten sam gimick był w Paper Mario i kilku innych grach, w dodatku lepiej wykorzystany. Braid trzyma się, a Limbo nigdy nie uważałem za coś wyjątkowego – stylistyka świetna, ale sama gra to bardziej takie demo techniczne, ewentualnie POC.

   • DrBakier

    W Paper Mario próbowałem (platformera na wii, nie rpg w których też pojawiał się “papierowy”) ale szybko odpadłem, raz że byłem już po Fezie, a dwa, za bardzo odeszli jednak od struktury klasycznego maria: elelementy przygodówkowe, sklepy, rozmawianie z postaciami – przez to zabrakło flow. Ninny eksperymentuje ze spinoffami mariana i spawnuje kolejne serie, czasem wychodzi przyzwoicie (treasure tracker, 3d mario world), czasem wybitnie (SM galaxy) a czasem średnio (imo paper mario na wii właśnie).
    P.S.Uwadze redakcji polecam Star Trek Beyond gdzie udało się pogodzić klimat TOSa ze stylistyką Fast&Furious (reżyser), zacny film.

 • banan

  Dobry pod ale Pokemonów nie lapie

 • kornick

  Ten nowy stary NES powinien kosztować 99zł :P

 • Ert

  Dobry podcast

 • GabrysiaPysia

  Pokemony są super nie mogę się oderwać

 • Basia

  Mój brat gra w Pokemony