web analytics

«

»

Tomograf #28 – Srogi łomot

Tomograf #28 - Srogi łomot

Tomograf #28 – Srogi łomot

Witamy i zapraszamy do wysłuchania nowego, pachnącego świeżymi świerkowymi gałązkami, bigosem i sałatką ziemniaczaną odcinka Tomografu. Tym razem zebrani w studio – znajdującym się w bardzo odległej galaktyce – Doktorzy wzięli na warsztat nie tylko wielkie dzieło literatury światowej pokroju Beowulfa w interpetacji J.R.R. Tolkiena i adaptację telewizyjną jednej z najbardziej znanych powieści Philipa K. Dicka, czyli “amazoński” serial Człowiek z Wysokiego Zamku, ale również przyjrzeli się ekranizacji “historyjki obrazkowej” o przygodach Jessiki Jones. Sporo miejsca poświęcono na jałową ;-) dyskusję grze Star Wars – Battlefront, której akcję – jak można się domyślić – osadzono w ramach uniwersum Gwiezdnych Wojen . Radość z otrzymywania prezentów objawiła się krótką pogadanką o zremasterowanym (i darmowym!) Shadow Complex. A na koniec Dr Konsolite wysyła masę sprzecznych sygnałów do ludzi zadającym sobie pytanie “kupić czy nie kupić”? najnowszą odsłonę Xenoblade Chronicles X na konsolę WiiU. Jak zwykle zachęcamy do słuchania, komentowania, polecania znajomym i nieznajomym, “lajkowania”, “szerowania” i prowadzenia zdrowego trybu życia!

Menu:

1. Książka “Beowulf” J.R.R. Tolkien (Karnaś) – 00:01:10

2. Gra “Shadow Complex” (Konsolite & Karnaś) – 00:09: 58

3. Gra “Battlefront” (Konsolite) – 00:14:04

4. Serial “Jessica Jones” (Konsolite & Randall) – 00:27:45

5. Serial “Człowiek z Wysokiego Zamku” – (Karnaś) – 00:40:14

6. Gra “Xenoblade Chronicles X” na WiiU – (Konsolite) -00:44:19

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

 • kolabor666

  Ooo nareszcie podcast

 • philipo

  Super, miła niespodzianka :-)

 • kornick

  ok sciagam z Itenes na telefon ale gdzie wersja Yt przywyklem na kompie słuchać tak

 • Dr B

  Dobry odcin. Wyzysk jaki uprawia EA należy piętnować. Ale też nie ma co się oszukiwać, gra zarobi zyliony i tylko patrzeć jak inni wydawcy uzbrojeni w mocne licencje zaczną wypuszczać takie półprodukty:(
  Oglądając wywiady z synem Tolkiena nie czuć że zależy mu na $$$ i nie dlatego sprzedaje ostatni zapiski ojca wyskrobane z dna szuflady. przecież on próbował zablokować zekranizowanie Hobbita (chociaż miałby z tego mnóstwo kasy) gdyż uwarzał LOTR za zbytnio dobiegające od ducha książki.

  • benny

   noo cena Battlefronta to jakaś masakra totalne :( i ta polityka DLC :(

  • RandallFlagg

   Pełna zgoda, co do syna Tolkiena. Karnaś trochę za grubo pojechał po Christopherze (notabene już leciwym dżentelmenie, którego “trzepanie kapuchy” na spuściśnie ojca jest chyba najmniejszym ze zmartwień ;-)). Zważywszy na popularność marki w okresie kinowych premier “Władcy Pierścieni” mógł naprawdę wypuścić setki dokumentów ze skarbnicy ojca a tego nie zrobił. Podejrzewam, że niejednokrotnie pukali do jego drzwi panowie, chcący “dopisać” sequele do WP… Wypuszczanie jakichś drobnych publikacji (bo zarówno “Beowulf”, jak i “Dzieci Hurina” trudno uznać za jakiś wysyp wydawniczych cudów) ewidentnie dalekie jest od tego, co robi syn innego z klasyków science-fiction. Ekhm, Herbert.

 • fabryki

  Macie już bilety na S W?

 • zielonykaczuch

  Dobry cast ale gdzie wersja yt przywykłem słuchać na Tubie