web analytics

«

»

Ksz ksz, chopy, kerędy na gruba?

Dobry news dziś zaserwował nam CD Projekt. Pewnie większość z Was próbowała kiedyś grać w pozycje typu Hard Truck. Jest jakiś taki dziwny pociąg do tych gier… niepohamowana chęć wożenia buraków, pszenicy, krowiego gówna czy innych niezbędnych rzeczy. Za to zawsze brakowało opcji zatrąbienia na tzw “tirówy”. Później pojawiła się gra European Truck Simulator która skupiła się na europejskich (w tym nadwiślańskich) drogach. Oczywiście umiejscowienie realiów gry w różnych krajach jest dosyć umowne, bo trasy w takich grach raczej nie pokrywają się z rzeczywistością.

Do sedna! CD Projekt dziś pokazał okładkę European Truck Simulator 2 i jak się okazało gra będzie zlokalizowana po polsku. Fajnie? Jak ktoś kupuje, to pewnie że fajnie. I nie było by w tym zupełnie nic dziwnego, gdyby nie fakt że lokalizacje będą dwie. Druga będzie lokalizacją śląską.

Ja chopy! To je prowda, nie robia wos w ciula. To je pierwszy giercok kery bydzie po ślunsku. Richtich epny bajer ni? Ja, to teraz leca złonaczyć wodzionka, potym kluski z modrom kapustom i roladom bo powoli by cza dupać na gruba. Jakoś gorole musicie te chałupy grzać, mom recht?

 

W sumie ciekawa sprawa, jednak nie umiem na ten moment sobie wyobrazić jak to będzie w rzeczywistości wyglądać. I chyba nawet kupię grę tylko po to żeby sprawdzić tę wersję… Swoją drogą grywaliście w tego typu produkcje, czy to tylko ja jestem taki dziwny że ograłem wszystkie części Hard Truck (chyba do Pedal to the Metal)?

Tiaa... ŚL!

 

 

 • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

  Ciekawe kiedy doczekamy się symulatora kombajnu po kaszubsku…

 • Henio

  Czy to jest to rozwiazanie CDProjektu, ktore przywroci spolke do zycia?

  P.S. Quatrix, jestes dziwny.

  • JakupW_Quatrix

   y, dzięki :P

 • Coppertop

  Ja trochę grałem w demo właśnie poprzedniej części Euro Truck, jeśli dobrze pamiętam. A dwójkę najprawdopodobniej kupię, ale nie z powodu śląskiej wersji językowej ;). Otóż Euro Truck 2 pojawił się ostatnio na Greenlight, a wśród platform docelowych widnieje… Linux. Oczywiście pozostaje kwestia jakości portu, bo w tej materii nie martwię się tylko o gry Valve, ale może nie będzie tak źle. A gra jest fajna (co jest naprawdę dziwne…).

  Z podobnych gier zagrywaliśmy się swego czasu z Jolem w Bus Drivera. Ani to nie było specjalnie piękne (choć grafika nie robiła złego wrażenia, ot była przyzwoita), ani specjalnie dużo gry w tym nie było, ale dostarczało cholernie dużo frajdy i to z przyczyn, których do dzisiaj kompletnie nie rozumiem.

  • Jolo

    Bus driver z miernikiem gwaltownosci hamowania na przystanka RULZZZZZ :D

 • ash_22

  http://www.youtube.com/watch?v=klRrvDkK_u4&feature=related

  Być może ta propozycja zdoła wypełnić ci czas przed kolejnym Hard/Euro Trackiem. W sumie dobry system, po 8 godzinach rozwożenia paczek przychodzi się do domu i gra w rozwożenie paczek ;). 

 • Kaplus

  Czy do edycji śląskiej będzie dołączony słownik? Jeśli tak to kupuję.

  @ash_22:disqus , urzekł mnie dźwięk ręcznego.

 • kornick

  Niech się nikt nie obrazi BROŃ BOŻE, ale do Śląska, Ślązaków jestem od czasu harcującego RAŚ’ia bardzo uprzedzony. W ogóle do regionalizmów w takim wydaniu  jestem nastawiony negatywnie.

  Taki Ruch Autonomii Śląska to powinien trafić pod inwigilację tajnych służb.
  A jak oglądam TVS to się zastanawiam czy ten Hajmat to jeszcze w Polsce czy już pod Berlinem?

  A CDP niech się z takim czymś goni z koniem na drzewo. Nie mają fajnych gier więc robią szum wokół byle czego.

  • JakupW_Quatrix

   Ten cały RAŚ to vhyba tylko poza śląskiem widać i słychać, bo gdyby nie internety i inne fora to bym nie wiedział co to :)