web analytics

«

»

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #2 – Isaac Asimov i “Fundacja”

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #2 – Isaac Asimov i “Fundacja”

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #2 – Isaac Asimov i “Fundacja”

Zapraszamy do przesłuchania kolejnego odcinka naszego spin-offa podcastu TOMOGRAF, w którym omawiamy lektury leciwe, ale wciąż potrafiące dostarczyć ogromu wrażeń. W dzisiejszej dyskusji przedstawiamy jedno z najbardziej pomysłowych i pasjonujących dzieł literatury science-fiction, jakim jest cykl FUNDACJA Isaaca Asimova. Zachęcamy Was, byście udali się z nami w przestrzeń kosmiczną do wcale-nie-tak-odległej Galaktyki i wzięli udział w ekscytujących i epickich wydarzeniach, które bynajmniej nie rozgrywały się “dawno, dawno temu” (choć inspirowane były “Zmierzchem Cesarstwa Rzymskiego” Edwarda Gibbona – a nie Gibbonsa ;–).

Zapraszamy do komentowania i dzielenia się Waszymi uwagami, dotyczącymi zarówno twórczości Isaaca Asimova, jak i dzieł literatury, które fascynowały Was w przeszłości. Czekamy na Wasze propozycje lektur, które uważacie, że warto by było omówić w ramach niniejszego cyklu, jak również liczymy na odzew odnośnie tego, jak Wam się ZAKURZONA BIBLIOTEKA podoba. Życzymy przyjemnego odsłuchu!

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

Muzyka użyta w tle nagrania pochodzi z albumu ASIMOV i skomponowana została przez Lee Rosevere. Użyta została na podstawie Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 International License.

 • kolabor666

  Noo zaraz w drodze do pracy posłucham

 • Hegemon

  Fundacji nigdy nie czytałem, ale Asimov i ta seria przewijają się zawsze w dyskusjach o najlepszych opowiadaniach sci-fi. Może kiedyś się za niego zabiorę, pomysł bazowy mi się podoba. Z innych pisarzy to bardzo lubię Grę Endera Orsona Scotta Carda (czytałem też kolejną część, to się bodajże Ksenocyd nazywało, ale było już dużo słabsze), a także opowiadania Dicka. Dick bardzo porusza wyobraźnię, nie dziwota że kilka jego opowiadań zostało zekranizowanych.

 • Vasco

  Nigdy jakoś nie złożyło się i nie czytałem Fundacji tym chętniej wysłuchałem odcinka. Teraz sięgnę po książki Asimova. Dobrze się was słucha widać, że lubicie i znacie się na literaturze Nerdy jedne :P
  Dzięki

 • zielonykaczuch

  Przesłuchałem czuję się zachęcony

 • Barnakl

  Kiedy podstawowy podcast bo tego bardziej lubię!!! Kto dziś książki czyta?

  • RandallFlagg

   Regularny podcast już niebawem, zbieramy siły, liżemy rany i staramy zgrać się w czasie :–)

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   “… Kto dziś książki czyta?…” – Każdy, kogo męczą niedorobione i miałkie historie opowiadane w grach czy filmach.

 • Bazyl

  Czytałem dobra seria. Dobry podcast

 • kornick

  Oj będę musiał przeczytać Fundację

 • Żarłok Tv

  Już w telefonie czeka na odsłuch!

 • Żarłok Tv

  w linku jest wave 500 mb ……. nie zmiesci mi sie na telefon :d dawajcie mp3