web analytics

«

»

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #1 – Robert Jordan i “Koło Czasu”

Tomograf - Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #1 - Robert Jordan i "Koło Czasu"

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #1 – Robert Jordan i “Koło Czasu”

Witam w odcinku inaugurującym spin-offową serię naszego podcastu TOMOGRAF, w której podejmujemy się omawiania i dyskusji na temat dzieł literackich, które rozpalały wyobraźnię w czasach naszej nieodżałowanej młodości. Ów pod-cykl poświęcamy literaturze z okresu naszych szczenięcych i późniejszych mało dorosłych lat. Z zakurzonych półek wyciągamy książki o kartach nieco już pożółkłych, ale wciąż pokrytych pismem, którego lektura dostarczała i wciąż dostarcza nam niezwykłej przyjemności i – jak nic innego na świecie – zaspokaja (bywający czasem męczącym) głód nostalgii.

W pierwszym odcinku sięgamy po literaturę fantasy – o której korzeniach nie omieszka się perorować i ubolewać nad jej niezasłużoną “niesławą” kolega KARNAŚ – i dorobku jednego z klasyków gatunku, ROBERTA JORDANA (czyt. “dżordana” ;–), skupiając się głównie na jego opus magnum, czyli cyklu KOŁO CZASU. W kolejnych odcinkach planujemy zabrać się również za inne gatunki. Będzie to science-fiction, horror, literatura młodzieżowa i dziecięca z lat dziewięćdziesiątych, osiemdziesiątych (i wcześniejszych) ubiegłego stulecia… Jesteśmy też otwarci na Wasze propozycje, Drodzy Słuchacze i Czytelnicy. Chętnie je uwzględnimy i być może, dzięki Waszym rekomendacjom, również odkryjemy jakąś zapomnianą perłę literatury z “tamtych lat”? Zapraszamy do słuchania, oraz dzielenia się opiniami i uwagami. Życzymy miłego odsłuchu!

Update: Z tej strony doktor CarnAge – z góry przepraszam za to, że “odjechałem” nieco z tą literaturą średniowieczną, romansem wiktoriańskim, eposem rycerskim, Alfredem Tennysonem, Malorym i innymi, bardzo “fascynującymi” rzeczami, ale musiałem wziąć gatunek “Fantasy” w obronę strzelając z grubej rury!

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

Muzyka użyta w tle nagrania: Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License

 • Bożydar

  No dobra gadka :) brakowało mi tego. Powrót do korzeni to jest to! Pasuje mi.

 • kolabor666

  No ładnie ostatnio jesteście hiperaktywni przesłucham sobie w drodze powrotnej z roboty w sam raz godzinka jazdy. Ale czekam na Diagnozę nową i Ekshumację bo lubię jak o retrograch gadka jest

 • kornick

  Końskie!Taka spokojna dyskusja fajnie uzupełnia zwykły Tomograf. Zainteresowaliście mnie tym Kołem czasu będę musiał sprawdzić. Czekam na więcej. ALE nie zapominajcie o innych programach gdzie Diagnoza nowa :)

 • aries

  Czegoś takiego mi brakowało na podcastach czekam na następne odcinki. Kola czasu nie czytałem tylo ten prequel nawet mi się podobało
  Aha ja lubię Conana :)

 • zielonykaczuch

  No słucham ze smakiem

 • kolabor666

  Ok ciekawe muszę się zgodzić chylę czoła przed wiedzą i znajomością gatunku zezwalam nagrywać taki spinof. Ok ale teraz normalny Tomograf!

 • miki

  Czytałem trzy tomy jest dobre!

 • banan

  Dobry pomysł przesłucham

 • jyu

  Bardzo fajne