web analytics

«

»

Tomograf #44 – …i Jedna Czwarta

Tomograf #44 – ...i Jedna Czwarta

Tomograf #44 – …i Jedna Czwarta

Witamy ponownie i zapraszamy do wysłuchania parodii TOMOGRAFU, do udziału w której zaprosiliśmy dzisiaj gościa specjalnego, Michała Sobieszka z zaprzyjaźnionego podcastu PSYCHOCAST. A jako, że gość specjalny, to i porozmawiamy sobie o pewnym specjalnym oddziale policji, w którym swego czasu pełnił służbę nieodżałowanej pamięci – bohaterski i przebiegły, uwodzicielski i szarmancki, diablo inteligenty i bezlitosny względem tych, którzy ośmielili się złamać prawo w trakcie jego warty – porucznik Frank Drebin. Na tym jednak nie poprzestaniemy, bo w tradycyjny dla nas sposób, mało subtelnie – a z całą pewnością nie płynnie – przemkniemy poprzez inne szalone parodie i zwariowane komedie z okresu naszej zwariowanej i szalonej młodości! Wśród nich znajdą się – być może – takie, których nie widzieliście a naszym zdaniem, koniecznie je zobaczyć trzeba.

A że noc była jeszcze młoda – choć nagrywaliśmy w dzień – znalazło się też trochę czasu na omówienie dwóch seriali – świeżutkiego “BRAINDEAD”, oraz liczącego sobie już cztery świetne sezony “ORPHAN BLACK”. I, by tradycji stało się zadość, pod koniec nagrania wracamy do marudzenia – czyli plwania i psioczenia (jednakowoż z delikatną nutką nadziei bijącą z głosów co-po-niektórych) na targi GAMESCOM 2016, które w równym stopniu zaskoczyły nas swoim rozpoczęciem, co nagłym zakończeniem. UWAGA! W finałowej części nagrania połączył się z nami z zaświatów Leslie Nielsen, który stukaniem w mikrofon Konsolite nadał pozdrowienia dla wszystkich słuchaczy podcastów TOMOGRAF i PSYCHOCAST. Takie rzeczy tylko w naszym nawiedzonym szpitalu! Życzymy miłego odsłuchu, wiele radości i dobrej zabawy w rozpoczynającym się wkrótce nowym roku szkolnym!

* * *

WYPIS Z AKT WYDZIAŁU SPECJALNEGO:

1. Michał mówi o tym, kto on zacz i skąd przybywa – 00:01:25

2. Wszyscy (prawie) gadają cięgiem o parodiach i komediach z lat osiemdziesiątych – 00:03:02

3. O serialu BRAINDEAD kilka dobrych słów od Karnasia, Konsolite i Michała – 00:57:07

4. O serialu ORPHAN BLACK prawią Michał i Randall – 01:04:44

5.  GAMESCOM 2016 – jedni z czegoś się cieszą, inni lamentują a niektórzy rwą włosy z głowy – 01:21:04

* * *

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

 • bernie

  Gitesowy odcinek

 • kolabor666

  O witamy nowego gościa tzn pacjenta w szpitalu :) a co do komedii nigdy nie znosiłem takich filmów

 • zielonykaczuch

  Przesłuchałem cały :) Leslie Nielsen był super

 • Aga

  Serio, następnym razem Konsolkę będę prać kablem :)

 • michax

  Świetny podcast. Co do serialu Braindead to od dawna mam go na oku, ale zwyczajnie nie mam gdzie go wcisnąć w moją rozpiskę serialową. W ogóle ten serial to ma nawet tytuły dość oryginalne np. Wake Up Grassroots: The Nine Virtues of Participatory Democracy, and How We Can Keep America Great by Encouraging an Informed Electorate.

  Co do Orphan Black przestałem z podobnych powodów co Randall oglądać bo w 2 serii poszedł w rejony co mi nie przypasowały i dałem mu szansę chyba jeszcze w 3×01, ale później już całkowicie odpuściłem mimo świetnej gry kilkudziesięciu postaci przez Maslany. Wcześniej to chyba jedynie genialny Peter Sellers odwalał takie akcje w kinie grając po kilka ról jednocześnie. A co do Sellersa i skoro poruszyliście temat komedii ZAZ oraz cyklu Do dzieła (oglądałem ale nie wiele pamiętam) oraz filmów Mela Brooksa (najbardziej cenię sobie Kosmiczne jaja, parodia Hitchcocka Lęk wysokości i Młodego Frankensteina) to zdziwiłem się że nie wspomnieliście nic o innym równie świetnym policjancie co Frank Drebin czyli inspektorze Clouseau z cyklu Blake’a Edwardsa Różowa pantera. Nie były to parodie co prawda, ale też świetne komedie co nic się nie zestarzały.

  Co do filmów ZAZ to lubię wszystkie, ale gdybym miał wybrać najlepsze z najlepszych to Top Secret (tak na marginesie to Kilmer w tym filmie całkiem dobrze śpiewa co potwierdził później w filmie The Doors), Hot Shots 2 (bije jedynke pod każdym względem i chyba ostatnia dobra komedia od ZAZ a scena z liczeniem zabitych to poziom absurdu nieosiągalny dla innych) oraz Naga broń 2 i 1/2.

  Jeśli chcecie komedii/parodii, ale nie w stylu współczesnych, tylko bliższej temu co kręcili kiedyś ZAZ to słyszałem że takim serialem jest Angie Tribeca. 2 sezony po 10 odcinków a odcinki trwają 20 minut więc nie dużo. Nie miałem okazji jeszcze obejrzeć z powodu braku czasu, ale słyszałem porównania tego serialu do właśnie komedii ZAZ.

 • philipo

  Wyśmienity odcinek ;-)

 • yallo

  Dobry pod

 • Bulbazaur

  Takie komedie są słabe a Nielsen głupi :/

 • yyukol

  Gdzie nowy odcinek?

 • Bernie

  Świetny podcast!