web analytics

«

»

Tomograf #43 – Tam, gdzie nie dotarł dotąd żaden podcast

Tomograf #43 - Tam, gdzie nie dotarł dotąd żaden podcast

Tomograf #43 – Tam, gdzie nie dotarł dotąd żaden podcast

Witamy i zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka naszego podcastu TOMOGRAF, w którym przemierzając czas i przestrzeń, eksplorujemy te rejony popkultury, których dotąd nikt nie zbadał, bowiem nikomu się tego robić, po prostu, nie chciało a i pożytek dla ludzkości z tego żaden. W krótszym, co nieco, odcinku – oszczędzając siły i głosy na kolejny epizod TOMOGRAFU, w którym… ale o tym, póki co, sza! – za sprawą wyprodukowanego przez Amazon serialu “RED OAKS” cofniemy się – który to już raz? – do lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. A gdyby ta podróż czasoprzestrzenią okazała się dla Was wycieczką zbyt krótką, chwilę potem cofniemy się o kolejne dwadzieścia lat, albowiem Randall – w krótkiej retrospektywie – przypomni Wam, dlaczego serial “THE WONDER YEARS” wciąż jest fajny i wciąż aktualny, wciąż bawi i wzrusza.

Po krótkich odwiedzinach na amerykańskim przedmieściu lat sześćdziesiątych, włączymy prędkość Warp-5 i chwilę później znajdziemy się… dawno, dawno temu w odległej galaktyce, ekhm… to jest, dotrzemy tam, gdzie dotąd nie dotarł żaden człowiek, itede itepe… Dyskusja o kinowym filmie osadzonym w uniwersum STAR TREK podzieliła i tak już mocno zwaśnioną ekipę TOMOGRAFU, więc jeśli interesuje Was, kto stanął po Ciemnej, a kto po Jasnej Stronie… ekhm… to znaczy, kto wykazał się chłodną wolkańską logiką a kto klingońską porywczością w ocenie “STAR TREK: W NIEZNANE”, koniecznie musicie przesłuchać niniejszy odcinek TOMOGRAFU. Życzymy miłego słuchania i udanych zakupów w nowo otwartym sklepiku z pamiątkami, znajdującym się w świeżo odrestaurowanym skrzydle psychiatrycznym szpitala, prowadzonym przez pewnego sympatycznego Ferengi.

* * *

SPIS TEGO I OWEGO:

1. O serialu RED OAKS jąkanina Randalla – 00:02:05

2. Sentymentalne Randalla pierniczenie o CUDOWNYCH LATACH - 00:10:17

3.  STAR TREK: W NIEZNANE z fazerami – na szczęście! – nastawionymi na ogłuszanie, polecą Aga, Konsolite i Karnaś – 00:16:18

4. O książkach z serii GILDIA MAGÓW Trudi Canavan, Karnaś niewiele Wam może powiedzieć – 00:51:07

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

 • kolabor666

  Fajnie się słuchało o Star Treku szczególnie Carnasia w ogóle odcinek na propsie nawet chyba jakies stare pełnometrażowe ST oglądałem

 • Aga

  Miau!

  • hauu

   Hau hau hau hsu hhhaaauuuuuu

 • zupa

  Dobry podcast

 • zielonykaczuch

  No w tym odcinku najciekawsze to o Star Treku było chociaż Konsola narzekał jak zwykle

 • banan

  Dziś wasz podczas słuchałem w limuzynie :) osoba którą ochraniamy notabene z listy 10 najbogatszych Polaków kazał dać dźwięk na tył i słuchał z nami podczas jazdy ;D co wy na to?

  • Hegemon

   Zainwestuje w Grastro? Może Karnaś Deusa by kupił.

  • Konsolite

   dla mnie bomba ;)

 • Hegemon

  No i znowu wciskają pederastów do filmu jak widzę. W każdym dużym filmie dzisiaj musi być to albo murzyni. Do kina już się nie chce chodzić.

  • dyl

   Ja się zgadzam z doktorami że gdyby to było uzasadnione i sensowne, ale nie jest. Trend jak w Mass Effect :/

 • DrBakier

  Dla równowagi dodam że st Beyond mi podszedł a nie jestem trekowym ułomkiem. Duch Gene’a jest mimo wszystko odczuwalny a scena z “sabotażem” to imo magia kina w najczystszej postaci:) O gustach się nie dyskutuje ale dziwi mnie narzekanie na błedy w scenariuszu chwaląc jednocześnie Picardowe pełnometrażówki. Luk logicznych (które specjalnie mi nie przeszkazają o ile film jest dobry i nie ich zbyt dużo) w ST Beyond nie zauważyłem za to w filmach sprzed rebootu było ich pełno, polecam zapoznać się ze swietnymi analizami plinketta:
  https://www.youtube.com/watch?v=h06WKYFYdlo
  https://www.youtube.com/watch?v=qlV3bsafkq0

  Dobra wiadomość jest taka że za kilka miesiecy startuje kolejna seria : Star Trek Discovery i póki co wszystko co jest z nią związane zapowiada się pysznie:)

  Uwadze szanownej redakcji polecam “Green Room” (kolesia od “Blue Ruin” który również polecam:)). Film opowiada o pojedynku TNG Picarda(Stewart) z Chekovem(Yelchin) z zrebootowanego uniwersum – konkretny fan service!

 • kornick

  dobry odcinek