web analytics

«

»

Tomograf #25 – Thank You For Playing

tomograf_25_720sPo dłuższej niż zwykle przerwie, witamy Was w specjalnym odcinku, poświęconym w całości polskiemu filmowi dokumentalnemu “Thank You For Playing: Kultowe magazyny o grach”. Projekt powstał dzięki wsparciu osób, które dobrze wspominają tamte czasy i czasopisma poświęcone komputerowej rozrywce. Nasza dyskusja spolaryzowała się na dwóch przeciwległych stronach barykady (z Kaplusem pomiędzy). Część z nas była bowiem nie tylko biernymi uczestnikami tego “fenomenalnego” zjawiska, ale trybami w motorze, które je napędzał (zaznaczmy też, że nasz kolega Konsolite wystąpił w tym dokumencie). Tak więc, po raz kolejny, bez patrzenia przez palce i różowe okulary nostalgii – usłyszycie o tym jak podobał nam się seans filmu, a co w nim irytowało. Czego w nim było za dużo a czego naszym zdaniem zabrakło. I o tym, gdzie, do kroćset, pisał Sir Haszak! Nie dowiecie tylko jednego – jak to było z recenzją S3 Virge w SS. No dobrze… nie puścimy też pary z gęby o tym gdzie się podziali partyzanci i oswojeni “redakcyjni” piraci.

O “Thank You For Playing: Kultowe magazyny o grach” rozmawiają – Konsolite, Karnaś, Kaplus, Randall, oraz nasz gość specjalny, znany ze swojego zamiłowania do retro-grania i posiadacz imponującej kolekcji tytułowych “kultowych magazynów o grach” – NRGeek.

Zapraszamy do słuchania, dyskusji i odwiedzenia kanału NRGeeka, gdzie znaleźć możecie m.in. masę materiałów poświęconych komputerowej rozrywce, czasopismom i kulturze grania z omawianego w podkaście okresu.

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

 • kornick

  Dobrze się słuchało a i gość odcinka spoko!

 • zielonykaczuch

  Dobry odcinek 25mały jubileusz :) zachęciliście mnie do obejrzenia TFP kupiłem wersję cyfrową na cdp.pl wieczorem obejrzę .kanał NRGeeka też obczaję

 • tyan

  Dobry podcast

 • kolabor666

  Grubo dajecie czadu ale mogliście Carnage i Konsolite bardziej w temat wejść tego co się działo skoro w filmie jest po łebkach ale gadka super z dwóch perspektyw ludzi od wewnątrz i czytelników. Pomysł z występami gościnnymi bardzo dobry. W sumie właśnie kupuję ten film. Przypomnę sobie czasy pięknej młodości.

 • RandallFlagg

  Popełniłem jeden istotny błąd (innych błędów językowych i rzeczowych popełniłem więcej, ale tylko ten jeden ma znaczenie) – mówiąc o dwóch osobach, których wypowiedzi szczególnie przypadły mi do gustu, miałem na myśli nie Roosa (z którego wypowiedzi wyniosłem tylko tyle, że grał w Quake po nocach, a z wypowiedzi kogoś innego o nim, że spał w robocie), ale Mr. Roota. Poza tym, że pomyliłem osoby, to podtrzymuję opinię – Mr. Root bardzo sympatyczna i pozytywna postać (w każdym razie w tym materiale).

 • benny

  Fajne macie programy choć tamtych czasów nie pamiętam to film obejrzę

 • chippy

  Git podcast

 • maszka

  Jeszcze nie kupiłem ale mnie zachęciliście biorę