web analytics

«

»

Tomograf #24 – O Dwóch Takich Co Ukradli Odcinek

tomograf_24b_720Witamy ponownie i zapraszamy do odsłuchania kolejnego Tomografu. Tym razem skład nam się niemiłosiernie skurczył – próżno szukać powodów i tłumaczyć ów stan rzeczy inaczej niż niesprzyjającym zbiegiem różnych okoliczności. Część ekipy postanowiła przejść tym razem do rezerwy, by zebrać siły i powrócić niebawem, w kolejnych odcinkach podcastu. Tymczasem wespół z doktorem Konsolite przygotowaliśmy dla Was kilka mrożących krew w żyłach opowieści o literaturze (“Tajemnica Edwina Drooda” Charlesa Dickensa, “Drood” Dana Simmonsa). Poza tym dr Konsola rzuci mimochodem kilka uwag odnośnie premierowego odcinka 10 serii Doktora Who a kącik serialowy uzupełnimy obszerniejszą dyskusją na temat bijącego rekordy popularności serialu Mr. Robot. I na zakończenie, w charakterystycznym dla siebie stylu, “sam przeciw wszystkim” i “wbrew obiegowym opiniom” – Konsolite zrecenzuje “opus magnum” Hideo Kojimy. Jeśli dotrwacie do finału odcinka, dowiecie się również, jaka gra sprawi Wam większą frajdę niż Phantom Pain ;-) Zapraszam do słuchania i komentowania!

Menu:

1. Książki – “Tajemnica Edwina Drooda” Charlesa Dickensa & “Drood” Dana Simmonsa (Randall) – 00:00:43

2. Serial – “Doktor Who” – Odcinek 1, Seria 10 (Konsolite) – 00:17:55

3. Serial – “Mr. Robot” (Konsolite & Randall) – 00:23:55

4. Gra – “Metal Gear Solid: Phantom Pain” (Konsolite) – 00:39:11

5. Gra – “Azure Striker Gunvolt” (Konsolite) – 01:06:50

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

 • philipo

  Ależ miła niespodzianka, dzięki panowie ;-)

 • dexx

  Dwóch to za mało ale odcinek ok

 • kolabor666

  Ok słucham sobie ale faktycznie 2 osoby to za mało na pod.

 • DrBakier

  super, nowy odcinek, są jakieś spojlery z MGSV? jestem w 10 misji i nie to żeby fabuła była jakaś oszałamiająca (płonący wieloryb w intrze=LOL) ale mimo wszystko nie chciałbym jej sobie psuć.

  • dax

   Spojlerów nie ma!

 • zielonykaczuch

  Posłucham sobie :)

 • kornick

  ściagnę z iTunes i posłucham do snu :)
  Końsko

 • borcuch

  Mgs 5 jest spoko

 • hdx

  Fajny podcast

 • DrBakier

  Sporo prawdy o MGSV, imo hype jest przesadzony ale jest parę + o których należałoby wspomnieć:
  - sandoboxowość faktycznie iluzoryczna w Afganistanie (korytarze miedcy miejscówkami) ale już na drugiej mapie gdzie teren jest bardziej płaski jest dużo lepiej.
  - jestem w 20 misji i jak dotąd tylko 2 misje były w tej samej miejscówce które swoją drogą mimo jednakowego settingu różnią się od siebie w zadowalającym stopniu: pojedyncze posterunki większe lub mniejsze, bazy na stromych zboczach, ruiny, więzienia, lotnisko, elektrownia, baza częściowo osadzona w jaskini stylizowana na Petre etc. co innego side opsy ale one są opcjonalne
  - wątek zarządzania motherbase, zbieranie surowców, dispatch missions, side opsy są opcjonalne, można to wszystko bez większego bólu pomijać i ostatecznie będzie to skutkowało mniejszym wyborem broni i gadżetów.
  - samo mięcho bardzo grywalne, wiekszość misji jak dotąd można przejsć na 4 sposoby: dzien,noc,stealth i rambo , wykonywanie zadan , skradanie się , eliminowanie enemów daje dużo radochy. Nierealny recon (come on, to przecież tylko gra:)) też nie musi być wykonywany, można w ten sposób podnieść sobie poziom trudności. Warto docenić to jak gra nie faworyzuje żadnego z typów podejść
  - w czasach kiedy gry trwają <10h a każda kolejna część ledwo różni się od poprzedniej, dostajemy grę długą, z masą opcji rozszerzenia rozgrywki dla chętnych, zupełnie inną od poprzednich części,
  nie jestem fanboyem kojimy (który notabene niemiłosiernie pompuje swoje ego wyświetlając swoje nazwisko przed i po praktycznie każdej misji), MGSV dałbym mocne 8/10 , mimo minusów widzę w tej grze sporo dobrego:)

 • banan

  Posłuchalem odcinek spoko a kiedy jakas Diagnoza coś o grach?

 • komornik

  Lubię wasze podcasty

 • asas

  KOJIMAAAAA