web analytics

«

»

Tomograf #23 – Mały Książę Buszujący W Zbożu Pod Waniliowym Niebem

Klękajcie narody...

Klękajcie narody…

Witam i zapraszam do przesłuchania kolejnego odcinka naszego podcastu – niezłe mamy tempo, heh! Tym razem znowu udało nam się ogarnąć niemal każdą (z wyłączeniem muzyki) gałąź szeroko pojętej popkultury. Cóż, popularność omawianych w dzisiejszym Tomografie wytworów myśli ludzkiej nie idzie w parze ani z poziomem kultury z nich wypływającej ani z kulturą niektórych osób niniejsze “dzieła” omawiających. To drugie da się wytłumaczyć – na przykład – brakiem przyjemności z obcowania z pozycjami takimi, jak “Thorn” wschodzącej gwiazdy polskiej literatury, posługującego się słowiańskim mianem Jasona Hunta, jak i kolegi po fachu tegoż dżentelmena, Pana Andrzeja Tucholskiego (twórcy bestselleru “Admiralette”, którego literackich odmętów – pełnych form, znaczeń i odniesień – Karnaś nie był zdolny zgłębić) – tak więc wybaczcie naszemu Drogiemu Koledze, albowiem nerw mu po kilkakroć, w trakcie recenzowania*, puścił. Niżej podpisany pozwoli Wam na chwilowe wynurzenie się z oceanu popeliny, omawiając film i serial (oba cudownie bezpretensjonalne!) “Wet Hot American Summer”. Jednak nie dajcie się zwieść, bo już kilka minut później przyjdzie Wam założyć solidne kalosze i brodzić wraz z Kaplusem, Karnasiem i Konsolite wśród najpodlejszych odpadków z letnich blockbusterów. Nie ma z czego się śmiać. Ja “Robot Overlords” i “Fantastycznej Czwórki”, pardon… Fan-Cztery-Stycznej Czwórki, nie widziałem i wcale chłopakom tego że oni widzieli zazdroszczę. Potem Karnaś powie coś o “Terminator: Genisys”, który lśni niczym perła na kupie kompostu, w którym wcześniej przyszło się im babrać. A na koniec, zostawiając za sobą wszystko co złe, Konsolite podzieli się wrażeniami z zabawy ze betą Street Fighter V (jego długi wywód – z którego nic nie zrozumiałem – będzie nie lada gratką dla oczekujących na nową odsłonę serii fanów kultowej bijatyk!). Kaplus zaś, który lubi to i owo zainicjować od czasu do czasu, tym razem zainicjuje kącik software’owy i opowie o swoim nowym przyjacielu, Windows 10.

PS. I wybaczcie mi ten dziwaczny wstęp, ale jest to moja przymiarka do napisania książki, żeby zdążyć przed Karnasiem. A co! ;-)

Dodatek: Recenzję do której odnosi się Karnaś w podcaście znajdziecie pod TYM adresem.

*Tu CarnAge – kolega “R” trochę na wyrost określił moje wywody odnośnie wiadomej książki  ”recenzją”. Są to raczej luźne impresje po pobieżnej lekturze “dzieła” Jasona Hunta. Niestety, a może raczej “stety” już po nagraniu przebrnąłem przez te opary absurdu i grafomanii i powiem tak… moja wstępna ocena się nie zmienia – Obcowanie z “Thornem” jest równie fascynujące intelektualnie co dyskusja z bułgarską TIRówką na poboczu drogi powiatowej.

Menu:

1. Książki – “Thorn” Jasona Hunta i “Admiralette” Andrzeja Tucholskiego (Karnaś) – 00:00:40

2. Film i serial “Wet Hot American Summer”  (Randall) 00:10:59

3.  Film – “Robot Overlords a.k.a. “Imperium Robotów. Bunt człowieka” (Kaplus, Karnaś, Konsolite) – 00:19:03

4. Film “Fant4stic Four” (Konsolite) – 00:32:31

5. Film “Terminator Genisys” (Karnaś) –  00:43:49

6. Gra – “Street Fighter V” beta (Konsolite) – 00:45:34

7. System operacyjny – Windows 10 (Kaplus) – 00:52:50

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

 • Rudy

  Thorn pretensjonalne badziewie dla gimbazy. Chyba tylko Fant4czna 4 jest gorsza :D

 • kolabor666

  Świetny odcinek w dodatku zostałem zacytowany słaaawa ;) Win10 zainstalowałem i szybko wróciłem do poprzednich okienek

 • philipo

  Super odcinek, wielki plus z a wrażenia z bety SFV, Konsolite zna się na rzeczy ;-)

  Mam nadzieję, że kiedyś zrobicie jakiś odcinek poświęcony przegladowi gier z tego gatunku.

 • zielonykaczuch

  Dobry odcinek dajecie do pieca

 • winwon

  Win10 ma zaszytego keyloggera tak czytałem na necie

 • yaro

  Thorn nie nie nie!

 • kornick

  co wy czytacie???

 • xxx

  Kominek to przygłup

 • Kominek

  Kominek to goowno

 • czajkovsky

  Spotkałem Kominka na jakimś zlocie blogerów to taki wypłosz wycofany. Bezczelny i śmiały jest tylko zza klawiatury