web analytics

«

»

Tomograf #17 [segment 3]

tomoretroCzas na trzecią odsłonę siedemnastego wydania naszego podcastu. Tym razem omawiamy fenomen ostatnich dni, czyli film Kung Fury. Przenosimy się do czasów naszej młodości.

Kochamy lata 80. W tamtych czasach byliśmy dziećmi, a więc spoglądamy na tą epokę przez różowe okulary. W tym segmencie Tomografu przyglądamy się Kung Fury – filmowi, który miał być hołdem dla pop-kulturalnych trendów tamtych szalonych lat. Czy to się udało? Słuchajcie naszego utyskiwania. Będzie o Johnie Rambo, Commando, Michaelu D. (Amerykański Ninja!), Policjantach z Miami i innych Vintage-wspominkach. ;).

Zapraszamy także do jednego z naszych artykułów, który poświęcony jest podobnej tematyce. Na deser omawiany film, czyli Kung Fury.


 • kolabor666

  Czas młodości łezka się kręci

 • kornick

  Spoko segment :)

 • p

  Mi sie film nawet podobał, ale zgadzam się, że cały koncept o wiele lepiej funkcjonowałby jako krótki trailer czy klip wideo.
  Kung Fury powinno zatem pozostać po prostu trailerem.

 • Jolo

  E tam, nie znacie się. Zbyt podchodzicie do tego w sposób analityczny. Film ewidentnie jest jazdą bez trzymanki i czystym “robieniem beki” z klisz lat 80-tych, a wy marudzicie, że automat zmieniający się w robota nie pasuje. Serio nie pasuje? Arcade, salony gier to nie lata 80-te? Ja na szczęście nie oglądałem trailera i Kung Fury odbierałem na świeżo. Płacząc ze śmiechu przy każdej scenie. Że mieszają fajne i niefajne seriale? Taka była ta epoka – przerysowana, tandetna, z laserami, ze strzelaniami i twardymi glinami.
  Sorry ale słucha się was jak profesorów którzy postanowili zanalizować Gumisie i roztrząsają kwestie systemui władzy księcia Iktorna i to że władca tak naprawdę nigdy nie kopnął by Tołdiego, a podziemna kolejka Gumisiów nie miałaby racji funkcjonować ze względu na prawa fizyki. Guys pls… :)

  • kornick

   Gumisie były homo!

 • polo_tuc

  Mi to przypomina:

  i super

 • banan

  Kung Fury jest genialne !!