web analytics

«

»

Tomograf #12 – Birdman vs Pięciu z Grastroskopii*

Screenshot_8

Zmierzenie się z dziełem Alejandro G. Iñárritu przerasta możliwości przeciętnego człowieka. Dlatego, by stawić czoła Birdmanowi postanowiliśmy stworzyć nową supergrupę, w skład której wszedł między innymi Arcywróg podstarzałego herosa - Konsolite. Czy potyczka zakończyła się sukcesem? Niestety, rozłam w grupie uniemożliwił jednoczesne zaatakowanie Birdmana z każdej flanki. Szczegóły tego epickiego pojedynku znajdziecie w nowym odcinku.

Odcinek poświęciliśmy nie tylko upadłym bohaterom, ale i upadłym twórcom bohaterów, opisanych w książce Niezwykła historia Marvel Comics autorstwa Seana Howe’a. Przedtem jednak kilka słów o najnowszym horrorze pióra Stephena Kinga, zatytułowanym Przebudzenie i trochę więcej słów na temat cyklu o rosyjskim Sherlocku Holmesie, czyli Eraście Fandorinie, bohaterze powieści kryminalnych pióra Borisa Akunina. Blok książkowy zamykamy krótkim omówieniem dwóch powieści z cyklu Heros powinien być jeden autorstwa dwójki ukraińskich autorów ukrywających się pod wspólnym pseudonimem Henry Lion Oldi.

I by już nie przedłużać tego i tak już nazbyt obszernego wprowadzenia, jednym tchem wymienię resztę atrakcji, o których możecie posłuchać – przekraczający granice dobrego smaku serial rysunkowy Archer; prequel znakomitego Breaking Bad, czyli równie znakomity Better Call Saul; kinowy hit  Everly z Salmą Hayek; oraz Jodorowsky’s Dune,  dokument dotyczący powstawania najbardziej kultowego filmu… który nigdy nie powstał.

Życzymy przyjemnego słuchania i zapraszamy do wzięcia czynnego udziału w dyskusji w komentarzach.

 

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

Albo YouTube, jak ktoś woli:

Spis treści:

1. Randall i jego “Przebudzenie” ze Stephenem Kingiem – 00:01:55

2. Jaroda (przy współudziale Randalla) omówienie cyklu o Fandorinie, Borysa Akunina – 00:13:23

3. Konsolite opowiada o “Niezwykłej historii Marvel Comics” Seana Howe’a – 00:26:46

4. Karnaś o tym, że “Heros powinien być jeden” – 00:45:04

5. wujo o serialu “Archer” – 00:59:01

6. Konsolite i inni o “Better Call Saul” – 01:08:46

7. Karnaś o “Wojowniczych Żółwiach Ninja” – 1:19:15

8. Słów kilka Konsolite o Salmie Hayek (“Everly”) – 1:27:51

9. wujo o “Jodorowsky’s Dune” – 1:30:12

10. Epicka sekwencja finałowa, czyli wielkie starcie z “Birdmanem” – 1:40:08

* Nie mylić z Birdmanem-podróbką z Keatonem. Chodzi o jedynego prawdziwego “Birdmana”

TEGO BIRDMANA ;-)

Birdman

Birdman powróci w “Birdman vs Ptaki Ciernistych Krzewów”!

 • gass

  Oscary to zło

 • kolabor666

  Bez urazy podcaat ok, ale w tym odcinku trochę przynudzacie. Za długie są wasze monologi-recenzje książek

  • RandallFlagg

   Twoja opinia zostanie wzięta pod uwagę :)

 • kolabor666

  Chodzi mi o to, że poza Carnasiem reszta nie recenzuje tylko opisuje książki które przeczytali. Albo dyskutujcie o jakimś tytule wspólnie, albo niech jeden wybrany tomografoman obszernie zrecenzuje jedną książkę a dyskusja o literaturze niech będzie o literaturze. Nadal czekam o zapowiedzianym na shoicie temacie książek fantasy z lat 20.30 o których trochę wspomnieliscie w dwóch wcześniejszych przy okazji Kulla. BTW… seriale meh imo ;(

  • RandallFlagg

   Rzeczywiście, ja trochę nazbyt drobiazgowo wdaję się w opisywanie fabuły. Postaram się skrócić to do niezbędnego minimum i skupić się na recenzowaniu. Natomiast nie zgodzę się, co do reszty kolegów – Jarod nakreślał czym jest cała seria o Fandorinie a bez wdania się w szczegóły, jeśli chodzi o “Niezwykłą historię Marvel Comics” nie dałoby się uzasadnić naszej niechęci do Marvela. Rozumiem jednak o Ci chodzi i w przyszłości postaramy się mówić zwięźle i rzeczowo – wciąż się uczymy tego całego podkastingu :)

 • sztynks

  Przynudzacie tym razem

 • hanys

  Lubię bardzo wasze podcasty ale ten byl trochę nudny. Okeyowy ale nudny

 • zielonykaczuch

  Odsłuchałam sobie pożerając pyszną pizzę