web analytics

«

»

Tomograf #11 – Z Archiwum Tajnych Służb

Tomograf 11/2015

Ta bomba tykała od długiego czasu – mając w składzie nagrywających byłego współredaktora czasopisma “Secret Service”, prędzej czy później musiało dojść do sytuacji, w której przyjrzymy się młodemu pędowi wyrastającemu z korzenia ściętego drzewa, które (zdawać by się mogło) dawno obumarło. Niech Was ten liryczny wstęp nie zwiedzie, albowiem Karnaś i Konsolite nie obeszli się w swoich komentarzach z podobną delikatnością, trzymając się znanego skądinąd hasła “mówię jak jest”.

Zanim przejdziecie do kontrowersyjnych – ale i nasyconych pewną dozą nostalgii – komentarzy odnośnie wskrzeszenia i Drugiego Upadku “Secret Service” oraz powstałego z “połączenia różnych mocy” magazynu “Pixel”, rzućcie “uchem” na nasze rekomendacje książkowe. W tym odcinku opowiadam Wam o westernie p.t. “Bracia Sisters” pióra Patricka De Witta, Wujo o piątej odsłonie bestsellerowej serii Siergieja Łukjanienki, “Nowy Patrol”, Karnaś o próbie zaadaptowania komputerowego uniwersum EVE Online, czyli powieści Tony’ego Gonzalesa zatytułowanej “EVE: Era Empireum” a Konsolite w kilku słowach o serii komiksowej “Mortal Kombat X”. A na koniec, gdy emocje już opadną – krótka recenzja gry Grim Fandango HD.

Miłego słuchania!

 

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

Spis treści:

1. Randall o Braciach Sisters Patricka De Witta – zaraz na początku ;)
2. Wujo o Nowym Patrolu Siergieja Łukjanienki – 10:40
3. Karnaś o EVE: Era Empireum Tony’ego Gonzalesa – 18:45
4. Konsolite – Mortal Mombat X (komiks) – 24:13
5. Temat odcinka: Historia Secret Service, nowego Secret Service i Pixela – 27:55
6. Konsolite (którego nigdy za wiele) o Grim Fandango HD – 1:42:25

 • denis

  Ciekawych rzeczy się człek dowiaduje. Pixel i SS meh zawiodłem się również mocno.

 • silent

  Dobry odcinek. EVE: Empireum mam jakiś rok na półce ale nie przeczytałem, po tej recenzji w końcu się za to wezmę.
  Pixel nowy mam, ot tam gazetka taka. Leży w ubikacji jak reszta innych “cd-actionów”. W tych czasach gazety mają ciężko. Wole wejść na youtuby albo na Grastroskopie żeby ogarnąć co w growym świecie słychać.

 • xavi

  Ooo się człowiek dowiedział czegoś o starym SSie super

 • kornick

  O posłucham sobie lubię wspominki dziadków.
  Siedzę na koniu!

 • polo_tuc

  Konsolite naprawdę długo mówił i nawet z zainteresowaniem można go słuchać, ale, szczerze mówiąc, niewiele powiedział. Ale nie dziwię się, też pracuję w branży gdzie wszyscy się znają :)

 • jonny

  Pixel jest słaby wielkie zapowiedzi a wyszło marnie

  • theadam

   Moim zdaniem jest ekstra. Zaprenumerowalem. Odpowiada mi w nim prawie wszystko. Wysoki poziom graficzny, dobra publicystyka. Nie powiem tego samego o powyzszym podcascie.

   • RandallFlagg

    Obniżylibyśmy poziom graficzny, gdybyśmy zamiast audio zaprezentowali wideo (choć mówię tu tylko za siebie, żeby nie było ;-) A publicystyki w sumie nie uprawiamy, więc nie pozostaje nic innego, jak się zgodzić z ostatnim zdaniem Twojego komentarza :)

    • theadam

     Strona graficznie nie powala, a podcasty można nazwać taką audiopublicystyką ;) W ogólności jednak odnosiłem się do jakości. Ten podcast to trochę pierdu-pierdu o niczym. Parę anegdotek ze starego SS ok, ale tu nie ma materiały na prawie dwie godziny

     • Dudu

      kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem np jakie były stawki w SS i że wcale tak słodko nie było w redakcji/np. to, że ktoś pisał tekst a potem nie opublikowali w piśmie.

      A kluczowa rzecz, że w końcu ktoś odbrązowił Pegaza na którym wszyscy wieszali psy!!!

 • kolegaZRedakcji

  Oj konsolka wylewasz swoje żale, ale słusznie bylo jak bylo ludzie nie wiedzą jaką prowizorką był SS

 • Marcin

  Kurcze, jedna rzecz mnie zastanawia.
  Nikt z prowadzących nie doszedł do wniosku że aktualne pisma na rynku nam nie pasują?

  • RandallFlagg

   Może nie dosłownie, ale o poziomie prasy poświęconej grom i grani chyba było wspomniane. Ja osobiście nie śledzę tego rynku od ponad dziesięciu lat więc nie mam punktu odniesienia. Z tego, co słyszę jednak te magazyny nie stoją na jakimś szczególnie wysokim poziomie i prezentują zawartość i jakoś niewiele odbiegającą od tego, co można znaleźć na serwisach skupionych na tej formie rozrywki. Mimo, iż stawałem poniekąd po stronie osób próbujących dostrzec rzeczy pozytywne w “Pixelu”, znalazłem nawet dwa dobrze napisane i interesujące artykuły w pierwszym numerze pisma, to podzielam w pełni zdanie reszty kolegów i dołączam się do pytania – do kogo skierowane jest to, stojące w rozkroku pomiędzy nowym a starym a przez to chwiejące się na nogach pismo?

   • theadam

    Pewnie do wszystkich tych, którym się podoba :) Słaba to statystyka, ale na forum raczej sami zadowoleni. Poczyta, trochę o grach, w które już nie grałem, trochę o grach z mojej młodości, trochę o tym co jest i nadchodzi. Na deser publicystyka. Słabe w tym numerze są właściwie tylko wywiady.

    Do tego ładnie wydane czasopismo – są pewne braki, ale pewnie doszlifują. Mam jeszcze najbliższe numery, ale zamówiłem już prenumaratę ;)

    • polo_tuc

     No dobra kończ grę wstępną i linkuj.

     • theadam

      Forum? Mówię o oficjalnym forum Pixela. No i grupie na FB

 • crossgen

  W końcu ktoś powiedział to glosno i chwała wam za to, że to nie Pegaz Ass zawinił odnośnie nowego SSa wiadomo dwaj panowie na FB przy współudziale gawiedzi zlinczowali prawie Waldka

 • kornick

  Taa ciekawe ile jeszcze numerów wyjdzie zanim zamkną Pixela

  • polo_tuc

   wszystkie

 • banan

  Pixel jest slaby