web analytics

«

»

Terapia grupowa – Drakensang online /EDIT#6

jak w domu...

Dzień dobry. Mam na imię Przemek i od prawie 30 lat jestem uzależniony. Zaczęło się niewinnie od sporadycznych używek ośmiobitowych. Wraz z upływającym czasem okazjonalne zażywanie stało się niewystarczające. Głód okazywał się coraz bardziej dotkliwy. Byłem zmuszony stopniowo zwiększać dawki. Coraz więcej, coraz dłużej, coraz częściej. Uzależnienie stawało się coraz głębsze, coraz mocniej trzymało mnie w swoich objęciach. W końcu doprowadziło mnie tutaj. Nie jestem już w stanie znosić tego sam. Nie potrafię sobie z tym poradzić własnymi siłami. Dlatego dziś stoję tu przed wami i proszę o pomoc. Pomożecie?

Oczywiście że pomożemy!! Poruszeni do głębi, tym jakże smutnym wyznaniem, ordynatorzy z naszej placówki medycznej postanowili wdrożyć sprawdzony i bardzo skuteczny zarazem system terapii grupowej. Pierwszy cykl spotkań będzie obejmował terapię eksperymentalno behawiorystyczną w oparciu o najnowszą zdobycz medycyny – Drakensang online. Postaramy się podać pomocną dłoń każdemu chętnemu i wspólnie zażegnać problemy samotnej rozgrywki single player. Nie bój się do nas dołączyć. Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc.

Przejdźmy więc do rzeczy. Mówiąc prosto i bez ogródek gramy w Drakensang online. „DO” to połączenie browserowego hack’n'slasha z grą typu MMO. Do zabawy nie trzeba pobierać jakiegokolwiek klienta. Gra odpala się browserze, a etapy doczytywane są na bieżąco podczas rozgrywki.  Proste jak drut.

Do wspólnej zabawy będziemy potrzebować dwóch rzeczy. Konta w grze, oraz zainstalowanego programu do komunikacji głosowej TeamSpeak 3. Możecie wierzyć na słowo – gra z pełną komunikacją głosową dostarcza o wiele więcej frajdy podczas zabawy niż klepanie „robaczków” na mikroskopowej wielkości czacie. Jeżeli ktoś dopiero wyszedł z jaskini i nie posiada mikrofonu, proponuję zaopatrzyć się w takowy, to parę złotych a wrażenia z zabawy bezcenne. Poza tym możliwe, że za jakiś czas rozszerzymy naszą terapię grupową również o inne tytuły.

Dobra, teraz krótki kurs dla niewtajemniczonych. Co, jak i po co zainstalować.

1) Pobieramy klienta TeamSpeak3 TUTAJ.
2) Instalujemy
3) Po instalacji automatycznie włączy się wizard do konfiguracji, więc konfigurujemy program.
4) Teraz musimy połączyć się z serwerem TeamSpeak i wejść na kanał w którym będziemy się wszyscy wzajemnie słyszeć.  Wchodzimy w Menu->Connections->Serwer List i wybieramy pierwszy serwer od góry DREAM-TS SERVER. Program powinien się z nim połączyć.
5) szukamy na liście kanału o nazwie grastroskopia.pl i łączymy się z nim. W tym momencie jesteśmy w stanie słyszeć co mówią wszyscy, którzy są z nami na tym kanale. Proste jak deptanie kapusty.

UWAGA! Darmowe kanały na tym serwerze są dynamiczne, więc pierwsza osoba wchodząca na serwer musi ten kanał założyć. W takim wypadku klikamy PPM na liście w pole „Pokoje tymczasowe” i wybieramy „Create Channel”. Nazywamy go grastroskopia.pl i nadajemy hasło „dupa”. W zakładce Audio ustawiamy maksymalną jakość i minimalne opóźnienie dla dźwięku.

Teraz pozostało tylko założyć sobie konto na http://www.drakensang-online.pl, wybrać serwer Heredur i bawić się razem z nami. To znaczy leczyć.
Z rozmaitych powodów personalno rodzinnych, zabawę zaczynamy wieczorem, po godzinie powiedzmy 21. Tak, żeby każdy mógł się spokojnie poddawać terapii, gdy reszta rodziny śpi.

To wszystko. Ekipa szpitala życzy więcej uzdrowień niż zgonów. Powodzenia i do zobaczenia na polu bitwy :)

—————————————————
/EDIT #1

Wczoraj, dzięki uprzejmości admina DREAM-TS SERVER, otrzymaliśmy statyczny kanał Teamspeaka, co za tym idzie nie trzeba zakładać go od nowa za każdym razem. Po zalogowaniu się na serwer, wchodzimy na kanał i cieszymy się wspólną zabawą. Mamy też dwa pod kanały, można więc grać w kilka tytułów jednocześnie.

Adres serwera: 91.204.161.77 DREAM-TS SERVER (proponuję dodać sobie do bookmarks)

Dane kanału głównego:
050.grastroskopia.pl
hasło:
gryman

Podkanały:
hasło:
gryman

Spotkaliśmy się też wczoraj ze szczeniackim zachowaniem pewnych osób, które to usilnie starały się zepsuć nam zabawę, spamując kanał poprzez tak zwane “szepty”. Okazuje się bowiem, że nawet po zahasłowaniu kanału, można do niego “szeptać” z zewnątrz. Na całe szczęście jest możliwe zablokowanie tej funkcji w opcjach TS, co każdemu od razu proponuję zrobić. Wchodzimy do opcji, wybieramy zakładkę Whisper i zaznaczamy “Deny everyone“.  Od teraz będziemy mieli już spokój.

—————————————————-
/EDIT#2

Poniżej video ze wspólnej, bohaterskiej walki, która odbyła się 14.04 roku pańskiego 2012.

Po dupie dostają: ash_22, digital_cormac, polo_tuc, jolo, wujo444

—————————————————-
/EDIT#3

Poniżej epicka walka z Bossem Khali, która to przejdzie do historii jako najkrótszy pojedynek w dziejach Drakensang Online. Dwóch jakże dzielnych śmiałków wyruszyło z ogniem w oczach i nadzieją w sercach, zmieść z powierzchni Ziemi mroczne plugastwo. Co z tego wyszło? Cóż, wyszło jak wyszło…

Śmiałkowie: polo_tuc, digital_cormac

—————————————————-
/Edit#4

Oto nadszedł dzień wielki. Dzień zemsty i zmycia hańby. Dzień  herosów i bohaterów, męstwa, poświęcenia i krwawej jatki. Dziś właśnie, roku Pańskiego 2012, nieulękniona drużyna herosów pokonała w zaciekłym boju zmartwychwstałego upiora króla Heredura. Bój był to srogi, lecz żaden nie poległ. Walczyli mężnie i z pasją. Walczyli by zwyciężyć…. i zwyciężyli. Chwała im po wieki. :)

Herosi: wujo444, digital_cormac, kaplus, Zarkhan

—————————————————-
/Edit#5

Jak z pewnością zauważyliście, od kilku dni nie działa serwer naszego Teamspeaka. Nie wiadomo co się z nim dzieje i czy kiedykolwiek będzie online. Nic to. Udało się załatwić nowy, permanentny kanał na innym, nieco szybszym serwerze, który od teraz będzie naszym kanałem oficjalnym. Pod spodem wszystkie potrzebne dane:

Adres IP serwera: 178.255.41.108 | Fast TeamSpeak III

Dane kanału głównego:
094.GRAstroskopia.pl
hasło:
gryman

Podkanały: room1, room2, room3
hasło:
gryman

—————————————————-
/Edit#6

I znowu spotkaliśmy się z przykrą koniecznością zakładania nowego kanału. Stary z niewyjaśnionych przyczyn zniknął. Nic to. Wszystko już działa jak powinno.
Pod spodem nowe dane do połączenia:

Adres IP serwera: ip.freeteamspeak3.com | Fast TeamSpeak III

Dane kanału głównego:
0119.GRAstroskopia.pl
hasło:
gryman

Podkanały: room1, room2, room3
hasło:
gryman

 

Hail to the Heroes!!!  :)

 • wujo444

  Jeszcze parę rzeczy o Drakensang. Mamy 3 klasy – rycerza, maga i strażnika (łucznik). Pierwsze dwadzieścia minut rozgrywamy samodzielnie zapoznając się z grą, potem tradycyjnie wioska i trochę questów. W grupie każdy ma osobno generowane przedmioty i te questowe zbiera oddzielnie, a exp leci wszystkim za każdy zaliczony z osobna ;) jakby ktoś chciał wycieczkę newbie do pierwszych podziemi, to chętnie po południu się przebiegnę (pisać w SB).
  Mała ściąga graczy (prosiłbym o dopisanie się kolejnych)
  1. digital_cormac – Mrkarnister, mag 10 lvl
  2. wujo444 – Masten, straznik 9 lvl
  3. ash_22 – Xasthur22, rycerz 7lvl
  4 jolo – ??, mag ??
  5. …

 • polo_tuc

  5. polo_tuc – polozlasu, strażnik 7lvl

 • mnemiczny

  Zagralem wczoraj z godzinke – jak na darmoche wyglada/ gra sie calkiem znosnie.

  6. mnemiczny-Mnemiczny, rycerz 7 lvl* 

  *Poki co nie mam dzialajacego zestawu mic+sluchawki, a byle g… nie bede kupowac, ale za jakis czas powinienm dolaczyc do was na TS. 

 • JakupW_Quatrix

  8. Jakupw 

 • Kaplus

  No to macie również mój topór.

  9. Kaplus, mag

 • CarnAge

  Poddaję się i zagram dziś

 • CarnAge

  Baronrzeźnik wkroczył :P

 • polo_tuc

  Skoro wkrótce idziemy na grubego zwierza  DO, to może by z tego filmik nagrać i na kanał Grastroskopii dać?

  Niektórzy już wiedzą, że może być epicko.

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   To dobry pomysł, ciekawe czy w pełnoekranowym trybie będzie działał FRAPS. Można by stworzyć naszą prywatną “Kronikę Porażek”. :)

 • Jolo

  epicko to nas wczoraj pozamiatał ten GRUBY zwierz. Ja myślałem, że się mi gra wykrzaczyła. a Potem zobaczyłem, ze mogę już się wskrzesić :D

  Ale trzeba przyznać, ze w grastroskopijnym towarzystwie gra się wyśmienicie. Na początku tygdonia będe miał mikrofon więc już będę mógł z Wami normalnie rozmawiać a nie pisać…
  Problemem tylko jest to, że w przyszłym i kolejnym tygodniu mam na głowie wymianę francuzów więc nie wiem ile będę miał czasu (czy w ogóle) na granie. Potem będę Was musiał gonić :(

 • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

  No walka w Krypcie to było coś pięknego. Jeden strzał Grubasa i cztery osoby wyskoczyły z butów. Ostał się jedynie polo_tuc, podejrzewam że potknął się i przewrócił gdzieś w kącie, dlatego przeżył pierwszy cios. :)
  W drużynie gra się tak fajnie, że jestem w stanie kilka dni nie grać i poczekać aż Jolowi żabojady zejdą z głowy. Ale co tam, dziś wieczorem Empire Strikes Back – wybieramy się na Grubego Zwierza, bo pohańbił nas wczoraj przestraszliwie. :)

  • polo_tuc

   Aajt dziś wielkie bosobicie.

   W tygodniu trzeba będzie trochę ochłonąć.
    
   Na mnie czeka Lidia, (cormac wie dobrze co to za Lidia) nie widzieliśmy się już prawie 10 dni.

   Ach, ona taka cała w tej zbroi skórzanej, z tym usteczkami ukąszonymi przez pszczołę… :D

  • wujo444

   luźna propozycja: może oczyścimy najpierw Katabumby i krypty przed spotkaniem z bosem? :) dobrze byłoby wbić ten lvl więcej, bo czuję, że jak tam polecimy od razu, to tylko nas odeśle do wyjścia…

   • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

    Tak tak, dobra pomysła panie Ferdku. Tylko żeby się na niego nie natknąć przez przypadek. Ktoś pamięta gdzie on dokładnie był?

    • wujo444

     trzeba chyba było przejść tym wąskim przejściem mniej więcej na środku Krypty.

 • ash_22

  Też przeżyłem, w sumie ledwo ledwo ale jednak. Mam tylko problem z zestawem do karaoke. Testowałem go w windzie i na steamie i jest ok. Ale jak naciskałem przycisk i gadałem do was na TS to lipa :/. Pobawię się teraz opcjami i pogoogluje. 

  • wujo444

   to ustaw na aktywację głosem, albo nadawanie ciągłe.

 • Jolo

  i znow nas pohańbił okrutnie…

 • polo_tuc

  Wnimanie!

  Samowolny, oddolny konkurs dla pacjentów, salowych i oczywiście panów doktorów (mina Tołdiego)

  Do wygrania mało używany żart o zającu i niedźwiedziu!

  Kto to jest:

  • wujo444

    Heiko Hubertz, założyciel Bigpoint?

   Przypominają mi sie czasy Ogame, wtedy też się jechało po producentach, Gameforge (natrzaskali klonów Ogame i Bitefight w 3 cholery).

   • polo_tuc

    Mamy zwycięzcę!

    Masz pamięć do twarzy wujo! (albo potrafisz odczytać nazwę obrazka :P)

    Co do nagrody:

    • wujo444

     tineye FTW! ;)

   • polo_tuc

    A czy trzeba jechać pana Heiko? Robi kasę na gierkach a nie dosypywaniu trocin do chleba czy fałszowaniu lekarstw. No i trochę odtwórczy jest chłop.

    Niska szkodliwość społeczna jak dla mnie.

 • kornick

  Co wy gracie? A można tam jeździć na koniu?

 • Jolo

  czy ktos może zaktualizować dane nt. serwera TS? Bo niestety ten podany w nie działa, a ja nie wiem jaki jest alternatywny :(

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   IP serwera TS w topicu “Terapia grupowa “

 • Gazer

  Czadujecie

 • Jolo

  nie no panowie jestem pod wrażeniem – nieźle sobie z Heredurem poradziliście :)

 • Jolo

  a ja wlasnie pyknalem z kims zupelnie przypadkowym kilka questów w Lochach dusz i tez mam questa na Khaly – zabiła mnie jednym strzałem (zza ekranu) – nawet jej nie zobaczyłem :)

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   Tak, to jej specjalność :P

 • Srogi

  Co to polskie centrum Drakensang Online? :)

  • polo_tuc

    Tak, Srogi. Bolandzkie Centrum Farmingu i Mrocznych monet im. Li Dzong Asha to my.

 • Jolo

  nienawidzę DO – to uzależnia :) No i jeszcze ten wewnętrzny przymus rywalizacji z pozostałymi farmerami… :D

  • polo_tuc

   Chyba nikt z nas nie uważa DO za najlepszą grę w jaką dziś wieczór może zagrać…

   Ale od miesiąca godzina 21 -sza stała się dość ważna, prawda?

 • Jolo

  Co wy na to, żeby w weekend najbliższy wybrać się jednak na Khali?  Urośliśmy my, jesteśmy silniejsi, odważniejsi… może wytrzymamy z 15 sekund dłużej? :D A poważnie – można by spróbować – wszak kiedyś trzeba ździrę ubić :D

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   Kto urósł ten urósł… Ja tam nadal czuje się lekko karłowaty, szczególne, że ostatnio przegoniliście mnie dość sporo. Choć w sumie nie mam nic przeciwko, jeden zgon w tą czy w tamtą nie robi różnicy :)

  • polo_tuc

    Kali zły , Kali zginąć.

   • mnemiczny

    Kali nie bać sie jeleni. ;)

 • polo_tuc

  Leczący i leczeni! Skoro nasza terapia w DO zaczyna podupadać, ogłaszam nabór na straceńczą wyprawę na Khali!

  Trzeba na pięciu:

  1. polo_tuc Strażnik lasu lvl 28   umiejętność specjalna: obczajenie taktyki na Youtubie
  2…..

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   2 – digital_cormac Mag lvl26 umiejętność specjalna – wydłużenie życia aż do 3 sekund

  • Jolo

    3 – jolo mag lvl 27 – specjalna umiejętność – śmierć na widok Khali :)

 • Karoluf

  Ja powaliłem sigrismar hard(40) solo mam 40lvl strażnik lasu ha cieniasy:)

 • ash_22

  Ja powaliłem Herolda który niczym Diablo, chwytając maczugę przyp…. w sam środek diamentowej formacji w której znaleźli się śmiałkowie w osobach digitala i wuja. I piszący te słowa przeżył jedynie dzięki tarczy i zbroi wykuwanej dni i noce przez krasnoludów.

  Bestia okazała się mieć parę ulubionych sztuczek:

  - deszcz meteorów, spadający wokoło który praktycznie zniweczył plany niżej podpisanego śmiałka
  - gdy zaś dostał parę razy w czerep niczym czarodziej w Diablo puszczał ognisty czar Nova niszczący wszystko wokoło
  - maczuga w jego dłoniach krążyła bezustannie, jedynie wojownicy mogą próbować się z nią twarzą w twarz

  Gdy wreszcie zaskowyczała, wypluła ze swych trzewi wspaniałe trofea – unikatowe amulety, dwuręczny miecz, klejnoty i pazury.

  There’s something dark within me now; I can feel it.

  To be continued…

 • kornick

  Czas zmienić grę w Terapii grupowej!!! :P

 • CarnAge

  Popieram :D

 • Kalasz

  Gracie+??????? Na hallowen są jakieś eventy nowe

 • polo_tuc

  nie gram bo mi sie wysypał klient, odpalam grę, ale nie mogę wyjśc z instancji. Po za tym mi sie znudziło..

  nowa gra! nowa gra!