web analytics

«

»

Sklep z indykami

IGS2

świeże ptactwo domowe…

Grzebiąc dziś rano po sieci natrafiłem na dość ciekawe miejsce. Jest nim sklep internetowy IndieGameStand, który jak łatwo się domyślić oferuje nam cyfrowe kopie popularnych indyków. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy jest on Wam znany – jeżeli tak, to uprasza się o nie rzucanie kamieniami. Ciekawostką w tym sklepie jest fakt, że sprzedaje on tylko i wyłącznie produkcje niezależnych developerów i to w dodatku na bardzo dogodnych dla nich warunkach. (dla ciekawych dodam, że podział zysków developer/wydawca ustalony jest na 75/25, a nie jak w wielu innych tego typu sklepach 70/30). Dodatkowo sklep przeprowadza co kilka dni inicjatywę Pay What You Want (PWYW), na wybrany tytuł.

Szczerze powiedziawszy nie porównywałem cen indyków z innymi serwisami, ale sam fakt posiadania wszystkiego w jednym miejscu wydaje się  bardzo wygodny. Sklep działa od ponad roku, więc szansa na nagły zgon jest dużo mniejsza niż w przypadku nowo powstałych inicjatyw.

Jeżeli ktoś już kupował u nich, porównywał ceny z konkurencją lub ma jakiekolwiek doświadczenia z tym sklepem to napiszcie jak sprawa wygląda. Sam jestem bardzo ciekaw.

 • Bonito

  O nie znałem na pewno zajrzę

 • polo_tuc

  Super! właśnie kupiłem sobie Proteusa w cenie dówch biletów na tramwaj :) Jest sporo ciekawych (dla mnie przynjmniej) rzeczy : Grimind, Pid, Unmechanical czy The Real Texas.
  Troche słabe jest to, że jest tylko jedna organizacja charytatywna “doklejona” do gry w “pay what you want” raz taka raz inna, ale nie mozna sobie wybrać.

 • wujo444

  IndieGameStand początkowo było akcją PWYW za pojedynce tytuły przez 4 dni, raptem może tydzień temu przekształciło się w cały sklep; niby dobrze, ale nic szczególnego. 75/25 to nie jest nawet 10% wzrost udziałów, więc również nic szczególnego. 115 tytułów to nie jest chyba połowa tytułów indie dostępnych na Steamie, więc oferta wcale nie taka wielka.

  Z podobnych działa http://store.indiegala.com/index.php/ ale rzadko ceny zachęcają, chyba że w małych paczkach.
  Nie wiem dlaczego Humble Bundle nie zbierze w jednym miejscu swoich ofert – przypomnę, oferują wtyczkę do sprzedaży gry przez swoją platformę, brak jednak jednego miejsca z wszystkimi grami.

  @polo – te gry (poza RealTexas) przewijały się po różnych bundle’ach, myślę że można je dostać sporo taniej na SteamTrades czy ŁowcachGier.

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   Mylisz się. Te 75% zamiast 70 dla dewelopera to bardzo znacząca różnica. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę że model 70/30 to w dzisiejszych realiach praktycznie standard.

   • kornick

    mają więcej na wódzię :P

 • kornick

  Chętnie bym coś kupił z takich gierek ale moje łącze na to nie pozwoli :(

 • foton

  Fajne perełki można znaleźć w tym sklepiku