web analytics

«

»

Pierwszy Tomb Raider w Twojej przeglądarce!

trPamiętacie jeszcze pierwszą odsłonę gry Tomb Raider? Teraz macie okazję w nią zagrać… w przeglądarce Internetowej. Tak, to nie jest żart. Lara Croft jest tylko jedno kliknięcie stąd. Ja będę “grau w grę”.

Ech… pierwszy, oryginalny Tomb Raider. Ta gra wywołuje tyle wspomnień. Do dziś nie zapomnę kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten tytuł – a konkretnie odpaliłem wersję demo. Płytkę z CD z wersją demonstracyjną znalazłem w pudełku z kartą Voodoo 3d od firmy Helios. Przygody Lary Croft na karcie 3Dfx? To był prawdziwy opad szczęki. Bycie graczem w tamtym okresie to było coś niesamowitego. No dobra, dość tych wspominek starego dziada. Jeżeli lata temu zagrywaliście się w produkcję Core Design to teraz możecie sobie przypomnieć “szczenięce lata”. Wystarczy wejść pod TEN ADRES i pierwszy, cudowny Tomb Raider odpali się… ech prawdziwa magia ;)

Oczywiście nie jest to pełna gra (a szkoda). Projekt OpenLara to tylko pierwszy poziom gry*, ale za to dostajemy kilka “ficzerów”. Między innymi odblokowane FPSy – Tomb Raider oryginalnie działał w 30 klatkach na sekundę. Dziś w zwykłej przeglądarce mamy więcej. Co jeszcze? Ponoć trochę poprawiono wizualia, a także dodano tryb pierwszoosobowy i spowolnienie czasu.

Grajcie! Strzelanie do nietoperzy i wilków jest super! Po tylu latach gierka daje radę.

* Niepełny, a szkoda.

 • Hamax

  Moja pierwsza gra na Sega Saturn. Było pięknie :)

 • banan

  Rany pamiętam jak mój 486 dx2 80mhz był za wolny dla TRa a teraz proszę w Explorerze hasa Larwa.

 • kolabor666

  Ooo grało się w Tomba oj grało. Ciekawy projekt ale pewnie uwalony zostanie przez kto tam teraz ma copyrajt na TRa Square?

 • zielonykaczuch

  Bardziej grywalne niż nowy Tomb Raider