web analytics

«

»

Obchód tygodnia #244

Battlefield saperka :P

Battlefield saperka :P

Hurra! Jest piątek, jest zabawa. Nareszcie sobie odpoczniemy. No i oczywiście w coś pogramy. Tylko w co? Mam za dużo “rozbabranych” gier Może Battlefield 1? Kto to wie? No i jeszcze miałem przygodę w sklepie mięsnym. Naprawdę!

Moja kupka wstydu rośnie i jest już WIELKĄ SŁONIOWĄ KUUPĄ. DOOM (tak, tak jeszcze nie skończyłem), nowy Deus Ex, Mafia III w którą grałem, grałem i przerwałem bo… zacząłem grać w Shadow Warrior 2. A nawet… Skyrim, którego męczę od 2011 roku. Tak jestem mistrzem wiem ;). No, ale co ja biedny poradzę, że gry wychodzą szybciej niż jestem w stanie je ogrywać? Grunt, że je posiadam! Lubię MIEĆ grę… niekoniecznie w nią GRAĆ. Dziwne prawda? Teraz mam ochotę mieć BF1… choć niekoniecznie chcę w niego grać. Tak, tak… grałem w betę multi, ale jak wiecie jestem RACZEJ osoba, która woli grać w singla (albo co-opa) i sieciowe strzelanki średnio do mnie przemawiają. No, ale kusi… kusi mnie bo kusi. taki już jestem.

No dobra, mam zatem kilka tytułów do ogrania. Co odpalę? Tego jeszcze nie wiem. Co poza tym? Poza tym to byłem dziś w sklepie mięsnym, a raczej na stoisku pewnego zakładu mięsnego, który otworzył się w jednym dużym sklepie. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to wielki KRZYŻ z Jezuskiem… wiszący nad drzwiami prowadzącymi na zaplecze. Jak wiecie jestem obrzydliwym ateuszem, ale nawet jakbym wierzył w te gusła to stwierdziłbym, że ktoś dostał mózgowego pierdolca! Granice absurdu w tym naszym pięknym kraju nad Wisłą w ostatnim czasie są przekraczane na każdym polu.

Nieważne. Grunt, że jest weekend. Co jeszcze będę robić? Kończę  Misję ambasadora Trudi Canavan. Więcej o tej książce opowiem w najnowszym Tomografie, ale polecam gorąco.

A wy? Co będziecie robić w ten weekend? Acha grałem też w wersję alfa Star Citizen, a może raczej Cash Citizen i powiem tak… dawno takiej żenady nie widziałem.

 • kolabor666

  Cały czas się zastanawiam czy kupić Shadow Warrior2 kiedy coś o tej grze na Grastro Carnaś leniu ;) w weekend odpoczywam i ściąga mi się World of Tanks

 • Hegemon

  A co jest złego w krzyżu w sklepie? Tysiąc lat jest u nas ta religia, spajała nas w czasie zaborów czy w czasie okupacji. Niedługo kościół znowu będzie jedynym miejscem gdzie możesz prawdę mówić, poczekaj na jeszcze trochę poprawności politycznej.

  Ja pogram trochę w Cywilizację, trochę w VR. Kupię wreszcie Poważnego Sama, zobaczymy jak wypadł w wirtualnej rzeczywistości. Też powinienem pograć w Shadow Warrior 2, też zostawiłem po początkowej zabawie. W poniedziałek pracuję, więc szalonego weekendu nie będzie, ale co pogram to pogram.

  • kolabor666

   Żartujesz? Krzyż na stoisku mięsnym między rąbanką a maszyną do krojenia wędlin? To podpada spokojnie pod obrazę uczuć religijnych. O spajaniu w czasie okupacji bym był ostrożny ;) Watykan ma dużo za uszami a flirt i sympatia ówczesnego papieża do faszystów jest powszechnie znanym faktem. Kościół jako instytucja nic dla okupowanej Polski nie zrobił. To samo za czasów Zaborów. Współpraca kościoła instytucjonalnego z zaborcami jest powszechnie znanym faktem. Byli oczywiście ksieża-patrioci ale primo byli nimi ponieważ na ogół takie odebrali wychowanie (pochodzenie szlachta/ziemiaństwo) i secundo tacy księża byli uznawani przez Watykan za mąciwodów i często byli sekowani. I Tertio Kościuszko raczył się o klerze wypowiadać bardziej niż krytycznie a patriotyzmu odmówić mu raczej nie można. Niestety tego co napisałem już w szkołach nie uczą może dlatego że lekcje religii zastąpiły lekcje historii. Jak w każdym przykladnym państwie wyznaniowym.

   • Hegemon

    Nie, mówię jak najbardziej poważnie. To nie jest obraza uczuć religijnych, bo wątpię żeby jakiś katolik czuł się tym obrażony. Kościół w Polsce to jedyna ochrona przed zalewem lewactwa, które chce nam wcisnąć małżeństwa homosiów, imigrantów, gender i różne inne pierdoły, czyli wzmacniać różne mniejszości kosztem większości. Po to, żeby rozbić jedność ludzi i ułatwić przejęcie władzy przez globalne korporacje i rząd światowy. Żeby to osiągnąć, pozbawić ludzi zasad i tożsamości i przejąć całkowitą kontrolę, muszą zniszczyć wartości takie jak Bóg, honor, ojczyzna, rodzina. Kościół stoi na straży tych wartości, dlatego jest dla mnie sprzymierzeńcem.

    Dzisiaj nie trzeba być nawet wierzącym, żeby kościołowi sprzyjać. Dramat to dopiero będzie jak go zabraknie, a lewactwo zacznie robić naprawdę straszne rzeczy. Z ograniczaniem niepodległości jest jak z gotowaniem żaby – na początku wydaje się, że nic się złego nie dzieje. Jak się zorientujesz, że robi się gorąco, będzie już za późno na wyskoczenie z garnka.

    • kolabor666

     Ale wiesz ze najwięcej “homosiów” to jest w KrK? Ileż to afer homo w ostatnich latach bylo w kościele od Usa poprzez skandale w Irlandii na naszym dwóch biskupach skończywszy? Rząd światowy? Korporacje? To Watykanowi najbliżej do NWO i korporacji. Ba to jest najstarsza korpo świata ;) nie widzę w kościele instytucjonalnym Boga ani tym bardziej honoru a wierzący jestem choć umiarkowanie ;)

     • Hegemon

      To padłeś ofiarą zachodniej propagandy. Tam się przyjęła zasada, że jak mówić o kościele to źle. Na świecie jest kilkaset tysięcy księży i zakonnic katolickich, którzy znaczną ilość czasu poświęcają na pomoc najuboższym, działalność misyjną itp. Ale w Hollywood filmu o tym nie zrobią. Zrobią natomiast taki o garstce pedofilów czy pederastów. Jeżeli naprawdę wierzysz, że “najwięcej homosiów to jest w KrK”, to potrzebuję źródła takiej informacji.

      Kościół w Polsce jest bardziej zżyty z narodem niż z Watykanem. Nie kupuje na przykład watykańskiego wciskania pseudouchodźców, natomiast podkreśla rolę narodu.

     • kolabor666

      Polecam gugla gdzie dowiesz się o trwającym dekady skandalu pedofilskim w kościele irlandzkim w tym o biciu sierot z domu opieki przez zakonnice. Garstka pedofilów? Dobry żart! Polecam też poczytać jak Watykan prał pieniążki mafii w banco Vaticano. Polecam też artykuły o skandalicznych praktykach idolki KRK czyli Matki Teresy z Kalkuty. Gdyby Jezus Chrystus nagle zszedł z Niebios zapewne rozpirzyłby Rzym w drobny mak za 2 tysiące lat jawnego odstępstwa od jego nauki. Kościół w Polsce nie jest zżyty z Watykanem bo jest konserwą wychodowaną przez Jana Pawła II ostatnim skansenem gdzie można bezkarnie korzystać z koryta, gdzie szmata-zakonnik może siać nienawiść na falach radia, a bezczelni biskupi jawnie przekraczają granice określonej w Konstytucji rozdzielności Kościoła od Państwa. Ja jestem wierzący jeszcze tylko dlatego że traktuje moją wiarę osobiście i prywatnie to co robi Kościół w Polsce jest dla mnie nie do zaakceptowania. Krzyże w szkołach i urzędach i religia w szkole to w gruncie rzeczy pogwałcenie neutralności światopoglądowej jaką powinno kierować się państwo polskie. Krzyżyk w sklepie mięsnym od którego zaczęła się ta rozmowa to przejaw co najmniej szaleństwa w talibańskim stylu. Chrześcijaństwo cenię sobie za to że jest bardzie swobodne od takiego Islamu ale jest tylko cienki margines poza którym mamy dokładnie taki sam fanatyzm i głupota.

     • Hegemon

      Nie będę już odpowiadał na konkretne bzdury, które napisałeś, bo to nie ma sensu. Zapraszam do prostej refleksji – co wybierasz, to co jednoczy i wyróżnia Polaków, pozwala nam zachować tożsamość i niepodległość, czy to co nas pozbawia władzy nad własnym krajem? Jeśli to drugie to niszcz kościół i rodzinę, olewaj patriotyzm, głosuj na Petru, promuj amerykańskie zwyczaje i patrz jak nie masz już nic do powiedzenia w tym kraju.

     • kolabor666

      Bzdury? Na końcu masz linki. A jak już jesteśmy przy bzdurach to sorry, ale skoro zarzucasz mi bzdury to tym razem nie przemilczę kulturalnie jak poprzednio tego co napisałeś o “korporacjach” i NWO (Rząd światowy) SERIO? Ty to napisałeś na serio? W Reptilian z kosmosu i planetę Nibiru też wierzysz? A może oglądasz na YT Alexa Jonesa? Bądźmy poważni.

      Wszystko co napisałem jest poparte twardymi faktami przez setki źródeł, artykułów i agencji prasowych na całym świecie. ZŁY z ciebie katolik skoro nie przyjmujesz takich rzeczy do wiadomości i wypierasz je ze świadomości.
      Powiem ci tak, żeby zakończyć temat i dać sobie spokój bo lepiej o innych tematach gadać bo nie dojdziemy w tej kwestii do porozumienia. Jesteś moim zdaniem straszliwie zaczadzony religią i osobiście boję się takich ludzi. W gruncie rzeczy mentalnie być może niewiele dzieli cię światopoglądowo od Islamskiego taliba-terrorysty. Masz tylko to szczęście, że urodziłeś się pod inną szerokością geograficzną gdzie religia ma inne paradygmaty. Gdybyś nazywał się Abdul już pewnie dawno wysadziłbyś się w powietrze, albo ucinał głowy “niewiernym” w imię swojej Boga.

      Na szczęście FANATYZM CHRZEŚCIJAŃSKI został utemperowany przez STULECIA reformacji, Odrodzenie i inne ruchy oddolne. Przeciwwagą dla KrK, które było równie fanatyczne co Islam o ile nie gorzej był choćby anglikanizm i Rewolucja francuska, która wzięła kler za kark. Zachód rozwinął się dzięki temu, a nie dzięki rzymskiemu kościółkowi (temu który palił książki, robił ich indeksy i gnoił rozwój nauki). KTO rządził światem przez ostatnie trzy stulecia i przyczynił się do rozwoju nauki i techniki? Protestanci i Anglikanie ze swoim zdroworozsądkowym etosem pracy,którzy na szczęście zepchnęli rzymski, zatęchły katolicyzm do defensywy po tym jak bezlitośnie wpierdolili Hiszpanom podjudzanym przez Watykan niszcząc armadę, która miała najechać Anglię.

      Niszcz kościół? Ja? Ja tylko widzę blaski i cienie w 20 wiekowej historii tej instytucji. Kościół sam się niszczy swoim zakłamaniem i hipokryzją.

      Patriotyzm? Najwięksi POLSCY PATRIOCI byli na ogół ateistami, a ostatecznie bardzo chłodnymi katolikami i zawsze było im daleko do kościoła instytucjonalnego vel. Watykanu. Od Kostki Potockiego zaczynając, poprzez wspomnianego przez mnie Kościuszce, a na Piłsudskim kończąć!

      Patriotyzm nie równa się religijności. Polak nie równa się Katolik. Przykro czytać takie rzeczy! W godle mamy Orła, a nie ukrzyżowanego Jezusa. Do co najmniej XVI wieku Watykan miał Polskę za DZIKI KRAJ heretyków. Niby dlaczego tylu CHRZEŚCIJAŃSKICH rycerzy w zachodu tak chętnie stawiło się pod Grunwaldem chcąc nam spuścić wpierdol? Przypominam jak wysłannicy króla Jagiełły przez LATA przed i po walnej rozprawie z Krzyżakami udowadniali Stolicy Apostolskiej, że NIE jesteśmy Poganami – co na niewiele się zdało. A poczytaj sobie co Watykan zrobił oficjalnie kiedy Szwedzi nas rozjechali podczas słynnego Potopu i proszę mi nie pisać frazesów o obronie Częstochowy, bo to była “inicjatywa oddolna”. Kościół w dalekim Watykanie miał głęboko w d, że Szwecja niemal nas wyniszczyła do zera!

      Rodzina? Bezdzietny koleś w koloratce z instytucji, która chroni swoich funkcjonariuszy-pedofilów przed odpowiedzialnością karną nie będzie mi prawił z ambony komunałów o rodzinie!

      A do powiedzenia w tym kraju to JUŻ praktycznie nic nie mam przez katotalibów, którzy zawiesili NIELEGALNIE w Sejmie krzyż, przeforsowali lekcje religii w szkołach i tak dalej.

      Naprawdę boję się osób z takimi poglądami jak twoje. Boję się ich na równi z zalewem ciapatych imigrantów Islamskich. Nie ma różnicy dla mnie, czy jedni każą mi zapuścić brodę, a żonę okutać w burkę, czy drudzy zawieszający krzyż w sklepie mięsnym. Ci drudzy są tylko trochę mniej radykalni. Ale radykalizm ma to do siebie, że jak mu ustąpisz dając palec to potem odgryzie ci całe ramię.

      http://www.fronda.pl/a/w-irlandii-kosciol-i-rzad-rozliczaja-skandal-pedofilski,4250.html

      http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/542419,sprawa-abp-paetza-dziesiec-lat-po-skandalu,id,t.html

      http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/tak-biskup-polowal-na-dzieci_353626.html

      http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/naukowcy-obalaja-mit-matki-teresy/cn1mz

      http://www.polskatimes.pl/artykul/772769,tajemnicze-samobojstwa-pranie-brudnych-pieniedzy-i-mafia-pieniadze-watykanu-pod-lupa-zdjecia,id,t.html

 • Berniee

  Battlefield 1 w singleplayerze jest genialny po prostu polecam każdemu !!!!!!!!!

 • piteqzabyteq

  Ooo… weź, no weź, opowiedz trochę o Star Citizen, co? :) Bo mnie się to po filmikach widzi jako skrzyżowanie wyrąbistej utopii z kompletną klapą.

  P.S. Hegemon, dla mnie tyle złego, co w dowolnym symbolu religijnym w sklepie (poza Ars Christianą itepe). W kontekście tego, co się w kościołach od… janiepawla, trudno mi sobie wyobrazić to miejsce (dla jasności: chyba każdą świątynię, chyba każdej religii – nie wiem, za głupi jestem) jako arenę prawdy i wolności słowa. Wyjątki są nieliczne albo bardzo zakrzyczane głównym nurtem, który jest moim zdaniem… straszny. Owszem, jestem ateistą, łatwo mi może mówić.

 • namib

  Titanfalla ktoś ogrywa tutaj? Bo wygląda nieźle

 • macioh

  Obydwie części Białej Marchii (dodatek do Pillarsów) już zainstalowane – będzie co robić przez dłuższy czas, szczególnie że wszystkie nowsze rzeczy które chciałbym ograć, są w chorych cenach, więc pozostaje czekać na wyprzedaże.

  Książkowo Droga Królów Sandersona.
  Filmowo Dr.Strange

  • zielonykaczuch

   Cały czas się waham czy kupić Pillarsy

 • zielonykaczuch

  O Boże dyskusja polityczni religijna noooooo :( ja kupiłem pudełkowego Mad Maxa za za 19,99 z kosza w Tesco i zaraz instaluję graliście w to ? Poza tym tyle na weekend ankieta lux!

 • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

  Karnaś, ale z wrzucaniem szitu z Buzzkinga w bebechy Grastro to już przesada… :/

 • kornick

  Gram w Dooma gierka wybitna po prostu. Co do krzyża w mięsnym żenada i paranoja. Trzeba być mocno posranym w głowie żeby wieszać krzyż w takim miejscu. Tak się nie godzi.