web analytics

«

»

Humble Tim Schafer Bundle

Jest schafer -- jest kasiora

Każdy Humble Bundle to wydarzenie, ale kilka ostatnich nie robiło na mnie większego wrażenia. Ekipa braci Rosen chyba zdaje sobie z tego sprawę, bo postanowiła nam zrobić naprawdę smakowity prezent na dzień dziecka. Co prawda sami musimy sobie za niego zapłacić, ale niech mnie Gryman piłą pochlasta jeśli nie jest to prezent wart każdego centa, jakiego zdecydujemy się nań przeznaczyć. Humble Bundle Inc. tym razem weszło w spółkę z panem ze zdjęcia, a pan ze zdjęcia, jak wiadomo, jest nie tylko genialnym game designerem, ale też znanym i szanowanym znakiem jakości, więc jeśli firmuje coś swoją zarośniętą, nieuczesaną paszczą, to musi być dobre.

Psychonauts, LIMBO, Amnesia i Superbrothers… Um, słyszał ktoś o tym ostatnim? Anyway, jest dobrze? Jeśli zapłacicie więcej niż średnia, to będzie jeszcze lepiej, bo dodatkowo wpadnie Wam genialny Bastion. Przynajmniej słyszałem, że genialny, bo jeszcze nie grałem. I bardzo się z tego cieszę, gdyż mam teraz okazję nadrobić zaległości, przy okazji wspierając inicjatywę, którą darzę ogromną sympatią. Nawiasem mówiąc, jeśli Wy również macie Bastion do nadrobienia, to polecam się spieszyć, bo średnia szybko rośnie. No, chyba że chcecie sami z siebie zapłacić jeszcze więcej, wtedy thumbs up dla Was.

Aha, przy okazji dostaniecie również soundtracki ze wszystkich gier, i to zarówno w mp3 jaki i we “flaku”. Wszystkie gry, natomiast, dostępne są w downloadzie ze strony HIB, przez torrent (seed or die), przez Steam oraz, informacja dla mnie podobnych dziwaków, przez Ubuntu Software Center. Nawiasem mówiąc, linuksowcy znowu górą w materii średnich wpłat, co mnie niepomiernie cieszy.

Dobra, to ja kończę i idę grać, bo większość już ściągnięta. Tylko od czego zacząć? Klęska urodzaju… Dobra, to ja się będę zastanawiał, a Wy skoczcie na www.humblebundle.com i nie zapomnijcie podbić średniej!

 • JakupW_Quatrix

  Dobrze że Bastion już mam – ale jak ktoś się zastanawia – to brać, warto. Ale wreszcie przejdę Psychonauts i Limbo! Amnesii się boję :D Nie umiem grać w horrory… A co do Sword&Sorcery – podobno świetna giera, mnóstwo nagród, przynajmniej na iPada (podobno jedna z najlepszych na iUrządzenia – dopiero teraz sprawdzę). 
  Trzeba przyznać że HIB V to najlepsza edycja od początku tej akcji. Super sprawa.

 • wujo444

  Zacząłem od LIMBO, bo w sumie z paczki mnie najbardziej interesowało. Jak na razie jest fajne, ale w niecałe 2h dotarłem do połowy – no ale przynajmniej jest to dopracowany tytuł (tylko pad mi nie działa, Logitech, why?). Psychonauts zaliczałem wcale niedawno, ale miło mieć go na wirtualnej półeczce; Amnezji… się boję, i nie wiem, czy zagram :D Bastion i Superbrothers (a jak! słyszałem! chociaż nie mam zielonego pojęcia o czym to, poza dużą ilością pikseli) zaliczę jak wrócę z terenówek, czyli gdzieś w bliżej nieokreślonej przyszłości. Zacna paczuszka, warta natychmiastowego zakupu. I schodzi jak świeże bułeczki, podobny ruch w internecie wygenerował ostatnio chyba.. Schafer swoim Kickstarterem ;) chyba powinniśmy zażądać od DoubleFine konwersji Brutal Legend na PC! :)

  I jeszcze przy okazji, trwa też inny, warty uwagi, może nie tak pękaty, ale nadal – http://bundle-in-a-box.com/ zawiera najgłośniejsza przygodówkę Indie zeszłego roku, Gemini Rue i 2 nikomu nie znane przygodówki ;) no ale wystarczy zapłacić $1.29 (cena minimalna spada wraz z ilością wpłat) i cieszyć się tą produkcją.

  • JakupW_Quatrix

   Można to Gemini Rue podpiąć pod Steam?

   • Kaplus

    Tak

    • JakupW_Quatrix

     FAK FAK FAAAAK! :)

  • polo_tuc

   Haha, ja też się mało nie obesrałem grając w demo Amnezji :D Ale jeszcze kiedyś zagram…

   Limbo rzeczywiście jest  krótkie, ale jakość – moim zdaniem – kompensuje to w trójnasób  :)

   A Superbrothers też mam na “liście” na razie ze względu na świetną stylizację graficzną. Ktoś z was już w to grał? I jak?

 • Gazer

  Psychonauci no to bieremy!!!!

 • wujo444

  Słucham sobie OST do Bastion, i serio, nawet jeśli gra was nie grzeje, to muzykę warto sprawdzić. Cacuszko.

  • Coppertop

   Co racja to racja — muzyka po prostu genialna.

   • Jolo

     Właśnie zacząłem słuchać, ale już pierwsze dźwięki brzmią niezwykle zacnie. Nice!