web analytics

«

»

FC 3: Last Travel – YT powinien zostać zamknięty (18+)

lasttravelLubicie gry wideo? A podobają się wam filmy inspirowane nimi? Jeśli tak to koniecznie(?) obejrzyjcie kolejną, amatorską produkcję. Znaczek „18+” dodaliśmy nie bez kozery. Ten materiał lasuje mózg i to dosłownie. Takie “wideła” przekonują mnie, że serwis YouTube to największy śmietnik i kloaczny dół Internetu.

Bardzo lubię oglądać krótkie filmiki inspirowane grami komputerowymi ot choćby takie jak ten z panią Pac-Man stworzony za pomocą żółtych karteczek Post-It. Czasem jednak ktoś porywa się na coś bardziej ekhem… „ambitnego” (cudzysłów zamierzony) i postanawia uraczyć cały świat czymś więcej. Nie, nie! Nie mam na myśli kolejnego Youtubera-ekshibicjonistę z ADHD, bełkoczącego w jakimś cholernym „letsplayu” o jakiejś grze. O nie! Tym razem mamy o czynienia z narodzinami prawdziwego twórcy filmowego. Reżysera przy którym Uwe Boll usiadłby z wrażenia i szukałby szczęki na podłodze.

O czym mowa? O amatorskim filmie pełnometrażowym(?), czyli ponad godzinnym filmie zatytułowanym Far Cry 3: Last Travel. Produkcja została popełniona przez naszych rodaków i jest jawnie inspirowana ubiegłorocznym hitem od Ubisoftu (o FC3 pisaliśmy np. tutaj). O czym jest Last Travel? Zacytujmy oficjalny opis: Colin Carter (Rafał Mroczkowski) jest fotografem działu turystycznego. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie na sfotografowanie najbardziej rzadkich zwierząt, w tym celu razem ze swoimi przyjaciółmi wyruszają na wakacje. Nie wszystko idzie po ich myśli, gdyż wkraczają na wyspę piratów, która jest rządzona przez Turio Garza (Gracjan Gornig). Tamtejszego pirata z zaburzeniami psychicznymi. Czwórka bohaterów będzie walczyć o przetrwanie na Rook Island. Na wyspie pełnej szaleństwa.

Nietrudno zgadnąć, że Turio Garza to po prostu… Vaas. No dobrze, ale co można powiedzieć o samym filmie? Ta amatorska produkcja, którą możecie obejrzeć poniżej zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Naprawdę dawno nie widziałem czegoś tak strasznego. Przez bitą godzinę z ogonkiem a ekranie paradowała jakaś banda naturszczyków o proweniencji rodem z Warsaw Shore. Przez cały seans towarzyszą nam żałosne dialogi i kloaczny język rodem spod budki z piwem, albo i gorzej.

Mówiąc szczerze to nawet porno-parodia Mario Bros. W której dwaj słynni hydraulicy „zapinają” księżniczkę Brzoskwinkę na „dwa baty” jest bardziej ambitna od Far Cry 3: Last Travel. No teraz przynajmniej wiecie dlaczego dałem znaczek „18+”, ale bez takiego drastycznego porównania nie mogło się obejść.

Far Cry 3: Last Travel możecie obejrzeć w całości poniżej. Czy macie w sobie aż tyle odwagi, aby wytrzymać dłużej niż kilka minut? Na zachętę fragment tekstu w którym twórcy zachwalają swoje dzieło: Prawie rok poświęcony na film. 5 miesięcy pisania scenariusza i drugie 5 na zdjęcia. Produkcja warta ponad 400zł nie wliczając sprzętu użytego z poprzedniego filmu. Bierz coś do żarcia i picia, rozsiądź się wygodnie i ciesz oko godzinnym filmem.

Całe pięć miesięcy na pisanie scenariusza… czapki z głów!

 

 • Coppertop

  Trochę, Carnaś, przesadzasz mówiąc, że YT to “największy śmietnik i kloaczny dół Internetu”. Moim zdaniem to jednak bardzo krzywdzące uogólnienie…

  Minutephysics, Veritarium, Vsauce, Total Biscuit, kanały Brady’ego Harana czy braci Green — to tylko kilka przykładów tego, że jeśli YT wydaje Ci się dnem dna, to… chodzisz po niewłaściwej jego części.

  Trochę jak ludzie, którzy oglądając telewizję ograniczają się do TVN’u, Polsatu i MTV a potem marudzą, że telewizja jest do dupy i w napadzie “bycia fajnym” pozbywają się telewizora. Albo jak ocenianie Internetu na podstawie Pudelka i Onetu. Sorry, ale to niepoważne…

 • CarnAge

  To, że na YT można znaleźć coś wartego uwagi nie musi przekreślać jego statusu “śmietniska” ;) Naprawdę od dłuższego czasu wszystko co najbardziej żenujące w necie widzę, niestety przede wszystkim na YT ( i w ogóle serwisach “wideło”). I nie chodzi o to, że “Tam chodzę” – samo wyskakuje na głównej niestety…

  • Coppertop

   Albo masz do tego niesamowite szczęście, albo po prostu tego właśnie szukasz. Mnie się jakoś nie zdarza znajdować takich materiałów jak ten powyżej…

 • efdez

  Dobry tekst :) MYślałem, że autor trochę przesadza, ale wystarczą pierwsze sekundy ogladania tego :/ Buractwo z tego wideo się wylewa takie, że to nie jest nawet śmieszne. Dziwi mnie, że ludzie kręcą takie coś

 • ash_22

  Powinni zrobić ekranizację Franko: The Crazy Revenge.

 • polo_tuc

  Drogi Carnasiu egzagerujesz, ktoś sfilmował tandetny teatrzyk podwórkowy. Wielkie mi co. W czym to jest gorsze od 60% (w FPS-ach 95%) trailerów i filmików “na endżynie”?

  Like, eee… niczym?

  Jakie inspiracje takie kreacje :)

 • kornick

  Koń się przewrócił z wrażenia :D

 • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

  4 kliknięcia w losowe miejsca filmu. Dziękuję.