web analytics

«

»

Daj ugryźć mięcha – nadpełza The Walking Dead

kobieto! jeszcze tam w rogu jest brudno...

Wprawdzie znajdują się wśród nas odszczepieńcy, którym nie podoba się zapach gnijącego mięsa, widok karykaturalnie poruszających się ludzkich zwłok, czy też dźwięk gazrurki spotykającej się z czerepem, jednak studio Telltale Games nic sobie z tych dewiacji nie robi. Po niespecjalnie ciepło przyjętym Jurassic Park zabrało się za komputerową adaptację komiksów Roberta Kirkmana. Komiksów, ponieważ nadchodząca przygodówka będzie w głównej mierze oparta właśnie na nich, a nie na filmowej adaptacji, którą aktualnie możemy oglądać w TV.

Parę dni temu w sieci pojawiły się nowe materiały z gry. Pierwszym z nich jest intro (całkiem fajne na marginesie), a kolejnym, bardziej interesującym, jest kilka minut rozgrywki z samego początku. Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy jest świetna, komiksowo stylizowana grafika, która z całą pewnością będzie najmocniejszą stroną Łażących Trupów. Moim zdaniem wygląda wprost świetnie. Dalej niestety mam już dość mieszane uczucia. Już w Parku Jurajskim Telltale Games przyzwyczaiło nas do nieco innego podejścia do tematu sterowania w przygodówkach, tutaj idą jeszcze dalej. Całość wygląda trochę jak połączenie systemu z Heavy Rain i Jurassic Park wraz z rozmowami z Mass Effect. Powiem szczerze, że prezentuje się to nawet całkiem nieźle, z tym że nie wiadomo jak sprawdzi się w grze. Taki wielki zlepek quick time events może być bowiem lekko niestrawny przy dłuższej zabawie. Dodatkowo odejście od staroszkolnego systemu poruszania postacią również niespecjalnie przypada mi do gustu. No nic, za jakiś czas zobaczymy jak to wszystko sprawdzi się w praniu.
Dla wszystkich, którzy czytali komiksy lub oglądali serial, dodatkową ciekawostką będą niektóre lokacje ściśle do nich nawiązujące. Przyjdzie nam więc zwiedzać miejsca skądinąd już znane. Najs. Takich motywów nigdy za wiele. Gra będzie się składać z pięciu epizodów, a za każdy z nich przyjdzie nam zapłacić 5$.

Na koniec dwa wcześniej wspomniane materiały. Teraz pozostaje jedynie czekać.

http://www.youtube.com/watch?v=o9hEGU1J0yk

/EDIT
Radzę się pospieszyć z oglądaniem. Filmy z gameplay’u znikają szybciej, niż przeciwnicy polityczni Łukaszenki. :)

 • mnemiczny

  Grafika mila dla oka, ale ta walka wyglada strasznie chatoycznie, a to dopiero sam poczatek rozgrywki. Nie wyglada to zachecajaco. 

 • Kaplus

  Zgadzam się na temat walki. Wydaje mi się, że na dłuższą metę takie rozwiązanie rzeczywiście może ostro zmęczyć gracza. Nie dość, że chaos, to jeszcze odrobinę wieje nudą. Chociaż to może dlatego, że mam uczulenie na QTE.

  Przyznam, że grafika nie za bardzo mi przypada do gustu. Brakuje mi tu magicznego cell-shadingu.

  No i jak można nie lubić zombie :P ?

 • ash_22

  Łukaszenka zlikwidował drugi link.

  Patrząc z perspektywy Jurrasic Park możemy spodziewać się “potanienia” produkcji. Słabe tekstury i wygląd plenerów, oświetlenie, itd. Poza tym gra będzie idealna do wypożyczenia. I oczywiście moja ulubiona epizodyczność. Dziękuję poczekam aż na steamie będzie promocja.