web analytics

«

»

Cyber wojna z… Cyborgami!

Gińcie cyborgi!

Gińcie cyborgi!

Nazywasz się Colt. Rex Colt i walczysz ze zbuntowanymi cyborgami za pomocą kolorowej katany. Poniższy filmik wideo wprowadzi Was w głupawy klimat gry Far Cry 3: Blood Dragon. Tylko uważajcie na cyber-miecz!

Nostalgia, ach nostalgia. W naszym małym szpitalu część ekipy to już niemal „leśne dziadki” pamiętający czasy kaset VHS, 8-bitowych komputerów i smak prawdziwej oranżady w szklanej butelce. Nic dziwnego zatem, że z niecierpliwością czekamy na samodzielny dodatek do trzeciego Far Cry’a zatytułowany Blood Dragon. Gra czerpie pełnymi garściami ze stylistyki, która królowała w kulturze popularnej w latach 80 (nie wierzycie? Sprawdźcie ten adres). Mamy zatem krzykliwe, neonowe, „brudne” barwy, muzykę będącą reminiscencją tej z pierwszego Terminatora z Arnoldem S. i tak dalej. A tak na marginesie – gracze sądzili, że Blood Dragon był.. primaaprilisowym żartem. Jak dobrze, że okazało się to nieprawdą.

Far Cry 3: Blood Dragon pojawi się na konsolach Xbox 360 i Playstation 3 oraz komputerach PC. Tytuł ten pojawi się wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. Posiadacze konsol od Sony zagrają w BD już 30 kwietnia. Wersja na PC i X360 pojawi się dzień później.

Sama gra to kiczowata wizja dystopijnej przyszłości. Przyszłości, jaką wyobrażano sobie w latach 80 ubiegłego wieku. Mamy tu zatem do czynienia z tak zwanym retrofuturyzmem. Uniwersum FC3: BD to świat po wojnie nuklearnej. Mamy rok 2007 i wcielamy się w postać sierżanta Rexa Power Colta (serio!), który musi zmierzyć się z armią cyborgów Omega Force. Głosu naszemu protagoniście użyczy Michael Biehn – aktor znany ot choćby z roli w takich hitach jak Aliens, czy Terminator.

Zwiastun Far Cry 3: Blood Dragon mogliście obejrzeć w ostatnim wydaniu Obchodu tygodnia. Dziś natomiast możecie delektować się prawie pięciominutowym filmikiem Blood Dragon: The Cyber War. Ach te kolorowe katany! Oglądajcie.

 • kornick

  Ale wypasik. Płaczemy razem z koniem, że sobie nie zagram w BloodDragona PRoszę Ubi wydajcie to na dysku!!

 • henio

  Fucking robots!!!!!!!!!!!!

  A tak na poważnie to to dobre będzie. I nie leśne dziadki tylko intelektualna elita, pamiętaj że każde kolejne pokolenie jest głupsze!

  • Makowsky

   Mnie wychowały lata 90-te – Power Rangers, Drużyna A, McGyver i bajki Warner Bros (OK, te sięgają lat 50-tych i zdarzy mi się coś obejrzeć do dzisiaj).

   Mimo to zgadzam się, że każde kolejne pokolenie jest głupsze. Coraz więcej chłopczyków w czerwonych rureczkach z grzywą na pół gęby, a panny golą głowy na łyso dla Biebera. Ja dla Scootera włosów na blond nie farbowałem :D

  • polo_tuc

   Leśne dziadki to pamiętają Załogę G! Jak ja!

   http://www.youtube.com/watch?v=zFoOQRR5xhY

   kurde kochałem ich, chlip…

   • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

    Załoga G rulezuje!

 • polo_tuc

  zajebiste! tak powinien wyglądać Terminator trzy czy tam pięć! Musze później pogrzebać co jeszcze zrobili autorzy tego filmiku :D

 • Siergiej

  Fucking robots! Jakie to jest za-je-bis-te! Tak bardzo chceto, że nawet jestem gotów przymknąć oko na fakt, że to jakiś dodatek do Far Cry 3, choć stanowi doskonały materiał na zupełnie osobny tytuł. W każdym razie to miód na moje serce, gdy ktoś traktuje cyberpunkowe klimaty jedynym, na co współcześnie zasługują – TONĄ absurdu :D

 • PAKUN

  Super się gra szykuje klimat klimat!!! Tylko czemu na tym filmie walczą na miecze jak jacyś Power Rangers? :D

 • ash_22

  Warto także dodać że za soundtrack odpowiedzialna jest grupa Powerglove, wpisująca się w będący na topie nurt retro-synth-80 który zasługuje na szersze omówienie. Dla ciekawych podaję linka.

  https://soundcloud.com/powerglove

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   Powerglove to nie tylko retrosynth, słyszałem sporo kawałków gdzie oprócz elektronicznego tła było dość mocne nawalanie na gitarach w pierwszym planie. Całkiem ciekawie się to komponuje.

 • Makowsky

  I nie będzie takie droge, bodajże coś koło 50 złotych i nie wymaga FC3. Biorę w ciemno :D

 • Coppertop

  Brak mi słów… Może poza… SHUT UP AND TAKE MY MONEY!

 • kornick

  już prawie premiera a ja nie zagram :(

 • http://www.facebook.com/pages/kizi2com/487905207904648 John Alex

  Eu acho que a sua perspectiva é profundo, é apenas bem pensado e realmente fantástico ver alguém que sabe como colocar esses pensamentos para baixo tão bem.

  • kornick

   ke pasa koń? :)