web analytics

«

»

BBC wierzy w Masterchiefa

Media tak zwanego “głównego nurtu” często zaliczają wpadki związane z branżą elektronicznej rozryki. Czasem robią to z rozmysłem wiedząc, że i tak będą bezkarni jeśli przyczepią się do ot choćby wyświechtanego tematu brutalności w grach wideo, ale czasem jest całkiem zabawnie – w przypadkach kiedy poziom ignorancji sięga zenitu. Takiego rodzaju wpadka zdarzyła się ostatnio nobliwej stacji telewizyjnej BBC.

Mamy prawdziwą bombę z naszego, „growego” podwórka. Oto w BBC News w krótkim reportażu o wydarzeniach w Syrii obok logo organizacji Amnesty International pojawiło się coś doskonale znanego fanom pewnej bardzo popularnej gry FPS. Naprawdę nie wiedzieliśmy, że UNSC, czyli United Nations Space Command istnieje naprawdę. No, ale skoro twierdzi tak brytyjska telewizja to nie mamy obiekcji. Kto wie? Może już wysyłają na misję pokojową Masterchiefa i Cortanę? Poniżej krótki materiał wideo z logo UNSC. No dobrze! Nie będziemy złośliwi. Zapewne wpadka brytyjskiej stacji telewizyjnej związana jest z wyszukiwarką Google. Faktycznie podczas szukania obrazków “UNSC” zamiast United Nations Security Council wyskakuje fikcyjne logo z gry od Bungie. BBC już następnego dnia wydało oświadczenie w którym stwierdziło, że cytujemy: wpadki się zdarzają.

 • Siergiej

  BBC ostatnio w świetnej formie. Zadarli z Polakami, teraz z Master Chiefem. Niedobrze ;)

 • polo_tuc

  Znajomość gier to jest problem  trzeciorzędny. Znajomość czegokolwiek  – jak na przykład logo UN – to jest problem prawdziwy.

  Pracownicy mediów… od zawsze zwolnieni  z wuefu i myślenia.

 • Raxoz

  Założę się że w BBC pokażą jak polscy kibole pobili Masterczifa i zabrali mu zielony kask :D

 • kornick

  BBC rulezuje 

  Siedzę na koniu