web analytics

«

»

BBC kontra sieciowy pieniacz

Wbrew utartym przez literaturę fantastyczną schematom Trolle nie żyją pod mostem i nie pobierają myta od pechowych podróżnych. Prawdziwe Trolle są wśród nas. Mijamy je na ulicy. Kto wie? Może urocza pani Danuta z pobliskiej piekarni, która sprzedaje ci pyszne bułeczki nocami spamuje serwisy społecznościowe i portale pisząc mało pochlebne komentarze pod każdym możliwym tematem? Tematyką trolowania na poważnie postanowiło zająć się nobliwe BBC. Brytyjski reporter Declan Lawn z bardzo popularnego na Wyspach programu publicystycznego Panorama postanowił wytropić jednego z bardziej paskudnych przedstawicieli trollowego rodu. Lawn po skrupulatnym dziennikarskim śledztwie dopadł razem z filmową ekipą osobę ukrywającą się pod pseudonimem Nimrod Severn. Pan Nimrod jak się okazało to podtatusiały  41 letni Darren Burton. Nasz (anty)bohater miał dość specyficzne hobby – wypisywał obraźliwe, rasistowskie, podpadające pod paragraf komentarze na Facebooku w profilach-trybutach poświęconych zmarłym osobom.

 Jak dzielny Troll zachowywał się podczas konfrontacji z BBC? To możecie obejrzeć poniżej.

A Wy szanowni czytelnicy GRAstroskopii czy spotkaliście w necie jakieś potworne, zielonoskóre stworzenie na które nasłalibyście ekipę telewizyjną? Wyobraźcie sobie biegnącą za wystraszonym Trollem ot choćby Monikę Olejnik z mikrofonem w dłoni, wrzeszczącą bez opamiętania ” ale dlaczego pan to zrobił…?”

 • Anonymous

  Na żywo jest najwyraźniej takim samym trollem jak w sieci =O

 • CarnAge

  ale trochę spękal koleś :P

 • Coppertop

  I niech mi ktoś teraz powie, że Internet, czy anonimowość, cokolwiek w ludziach wyzwala. Ten facet, jak widać, jest bucem i chamem tak w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. Internet uczynił go jedynie bardziej widocznym. Chociaż nie, to zrobiła telewizja — w tym dosłownym sensie ;).

 • Anonymous

  Aaa… Będą oceny w recenzjach? W takiej formie jak tutaj, ewentualnie jakaś prosta graficzka? Przydałoby się. Liczby nie kłamią i w takim przypadku pomagają w odbiorze recenzji.

  BTW czy on trzymał tego papierosa w ręce przy dziecku, czy zrobił jakaś szatańską sztuczkę?

  • Coppertop

   A tam nie kłamią… Ja jestem absolutnie przeciwko ocenom. Ocena gry jest zawarta w tekście, nie uważam, żeby jego sens można było przekazać w formie liczbowej. Poza tym, ocena jest tak samo subiektywna jak reszta recenzji, więc niczego nie wnosi.

 • kornick

  BBC najlepsze jest po prostu zdźiebko się zdziwił kolo

 • Fresek

  super